Svet

Kollár obhajuje reklamu pre svoje rádio: Remišová presahuje svoje právomoci – Domáce – Správy

Podpredsedníčka vlády a ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (pre ľudí) urobila chybu pozastavením uzatvárania jej ministerských zmlúv s Fun Radio a ďalšími spoločnosťami aktívnych politikov. To si myslí aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý tiež varuje, že minister bude musieť tento „nezmyselný“ krok vziať späť.

„Nie je to len proti mne, ale presahuje jej právomoci, ktoré jej boli zverené na základe jej funkcie, pretože to poškodzuje verejný trh, verejnú súťaž,“ uviedol v pondelok Kollár. Zdôraznil, že Fun rádio nemá nič spoločné s letoviskom Remišovej. „Je to taká strela do temnej a zbytočne populizmu pani Remišovej. Je mi veľmi ľúto, že to urobila, ale mám pocit, že si už uvedomila, že urobila chybu,“ uzavrel Kollár.

Minulý týždeň Denník N oznámil, že minister vydal zamestnancom jej ministerstva pokyn na pozastavenie uzatvárania zmlúv s Fun Radio a ďalšími spoločnosťami aktívnych politikov až do piatku.

„Dôvodom je skutočnosť, že podpredseda vlády Veronika Remišová presadzuje transparentnosť v činnosti štátu. Obchod s politikmi, a najmä s vládnymi politikmi, so štátom vždy vyvoláva otázky konfliktu záujmov. Chce preto v rámci svojej pôsobnosti stanoviť odlišné pravidlá. z jeho oddelenia, “odpovedal denník Michal Dyttert, vedúci oddelenia komunikácie na ministerstve Remiš.

Opozícia Smer-SD hodnotí Remišove pokyny pozitívne. Keď strana cez víkend reagovala, považovali ministra za „jednooký medzi slepými“.

„Veronika Remišová sa snaží úplne nestratiť svoju tvár v absurdnej situácii, do ktorej sa dostala nová vládna koalícia, ale celkový pocit vládnej koalície sa nijakým spôsobom nezlepší,“ komentoval Smer-SD. Verí, že rovnako ako Remišová sa aj minister financií Eduard Heger (OĽaNO) bude správať a vydá rozkaz na zrušenie zmluvy medzi spoločnosťou Tipos a Fun rádio.

READ  ONLINE: Amerika si volí prezidenta
Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close