Svet

Konečná diagnóza rakoviny: Žena odvážne zdieľa svoj príbeh online

Alisi Jack-Kaufusi má rakovinu vaječníkov v terminálnom štádiu a bola inšpirovaná, aby vytvorila zoznam, aby mohla využiť čas, ktorý jej zostáva. Fotografie / GoFundMe / Instagram

Inšpirujúca novozélandská žena s diagnózou rakoviny vaječníkov v terminálnom štádiu vytvorila zoznam, aby mohla čo najlepšie využiť čas, ktorý jej zostáva.

Novozélanďanka Alicia Jack-Kaufusi, ktorá teraz žije v Brisbane, bola diagnostikovaná s rakovinou vaječníkov v 3. štádiu vo veku 24 rokov a posledných päť rokov statočne bojovala s touto chorobou prostredníctvom viacerých operácií a chemoterapie.

Teraz dostane správu, že je terminál, a tak to spustí stránka GoFundMe Môže si odškrtávať veci zo svojho zoznamu, aby pomohla získať peniaze.

Alice miluje robiť všetko od parašutizmu až po pozorovanie polárnych svetiel.

Stránka zameraná na získavanie finančných prostriedkov už vyzbierala približne 14 000 dolárov.

Slečna na svojej stránke zdieľa všetky veci, ktoré jej finančná pomoc zaškrtla.

Už má za sebou prelet helikoptérou nad Brisbane a jazdu na starom Mustangovi.

Alicia sa tiež podelila o to, aké ťažké bolo zúžiť svoj zoznam.

Alisi Jack-Kaufusi bola diagnostikovaná v 3. štádiu rakoviny vaječníkov vo veku 24 rokov. Založil stránku GoFundMe, aby získal peniaze, aby si mohol odškrtávať veci zo svojho zoznamu. Foto / Instagram

„Aby som bol úprimný, bolo naozaj ťažké vymenovať veci…, ktoré som naozaj chcel urobiť, pretože jeden deň som si povedal: ‚Dobre, chcem to urobiť‘ a na druhý deň by som povedal:‘ Hmm, možno nie,“ a potom by som si povedal: „Ach môj bože, čo mám robiť?“ Zbláznim sa,“ povedala.

„Myslím, že som vyvíjal tlak na písanie zoznamu, ale teraz pôjdem s prúdom.“

Nedávno na Instagrame priznala, že chce prekonať nevypísané veci, čo nie je jednoduché, keď je na terapii.

„Je trochu zložité odškrtávať niektoré veci z môjho zoznamu kvôli chemoterapii. To, že musím žiť svoj život v trojtýždňových prírastkoch kvôli chemoterapii a vždy musím povedať ‚uvidíme, ako sa budem cítiť‘, môže byť frustrujúce,“ vysvetlila. .

READ  Zaregistrujte sa na ACCES 2023 v Tanzánii

Medzitým Alicia statočne zdieľa svoj príbeh – dobrý, zlý a vyslovene škaredý.

Alicia Jack-Kaufusi sa statočne delí o všetky veci, ktoré chce urobiť pred smrťou. Foto / Instagram

Jej instagramový účet obsahuje také fotky v plavkách, aké by ste očakávali od mladej ženy, ako aj roztomilé zábery s priateľmi; Svoju stránku využíva aj na to, aby sa podrobne podelila o svoj boj s rakovinou.

Od opätovného spustenia chemoterapie – „Mám strach, som v depresii“ – až po zdieľanie svojho príbehu veľmi úprimným spôsobom, mladá žena zdieľa intímne časti svojho prebiehajúceho boja. „Posledné dva týždne boli psychicky náročné,“ napísala nedávno na Instagram.

Dôvod, prečo zdieľa svoj príbeh, je ten, že chce zvýšiť povedomie.

„Nikdy nie je ľahké podeliť sa o svoje prežité skúsenosti, ale robím to pre ženy, ktoré sú práve teraz v rovnakej situácii ako ja.

Využite ich hlas aj pre ženy, ktoré tu už nie sú, a pre našu budúcu generáciu žien. Toto je pre naše matky, naše sestry a naše dcéry,“ napísala na sociálnej sieti.

Práca Alicie je dôležitá, pretože stále neexistujú odporúčané skríningové testy na rakovinu vaječníkov pre ženy, ktoré nemajú príznaky a nie sú vystavené vysokému riziku vzniku rakoviny vaječníkov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close