Konferenčná liga FCI Levadia v Európe prehrala na Slovensku 2:1 vonku | správy

Vďaka forme Levadie vyhrali päťkrát a remizovali jedno z posledných šiestich stretnutí Maestroligy, v tom druhom proti obhajcovi titulu Talinna FC Flora.

MŠK Žilina, šampión Superligy 2017, je mimo sezóny ako väčšina európskych tímov (estónska liga hrá skôr na jar ako v zime). Vo štvrtkovom domácom zápase bolo mužstvo bez prehry v mimosezónnych prípravných zápasoch.

Tlak hostí na Levadiu sa čoskoro vyplatil gólom Davida Turrisa v siedmej minúte.

Levadia potom začala nájsť svoj rytmus a mala niekoľko šancí, najmä ghanský stredopoliar a nedávna hviezda hetriku Ernest Agiri, ktorý našiel sieť po chybe obrany v 51. minúte.

Faul brazílskeho obrancu Levadie Haytera však nariadil pokutový kop a Žilina sa po riadnom vystriedaní stredopoliara Patrika Mysloviča vrátila do hry.

Druhý zápas sa odohrá 20. júla v A. Le Coq Arene v Tallinne s výkopom o 19:45 riadneho času.

Európska konferenčná liga má za sebou tretiu sezónu a je treťou úrovňou európskej klubovej futbalovej súťaže za populárnejšou Ligou majstrov a Európskou ligou.

Postupujte podľa správ ERR Facebook A Twitter A nikdy nezmeškáte žiadnu aktualizáciu!

READ  Giro d´Italia 2020: Peter Sagan bude mať veľké privilégium