Svet

Koniec nenávisti: EJA hovorí v Sofii na hlavnej konferencii

Medzinárodná konferencia STOP HATE SPEECH sa začína dnes (5. decembra) a končí 6. decembra v Sofii v Bulharsku.

    Na konferencii, ktorá sa po prvýkrát uskutoční v Bulharsku, sa zúčastňujú generálni prokurátori a ministri z celej EÚ.

Na konferencii, ktorá sa po prvýkrát uskutoční v Bulharsku, sa zúčastňujú generálni prokurátori a ministri z celej EÚ.

Hlavným cieľom konferencie je vytvoriť platformu na výmenu skúseností a osvedčených postupov, ktorá pomôže efektívne bojovať proti rasistickým, antisemitským a diskriminačným činom a trestným činom z nenávisti.

Hlavným cieľom konferencie je vytvoriť platformu na výmenu skúseností a osvedčených postupov, ktorá pomôže efektívne bojovať proti rasistickým, antisemitským a diskriminačným činom a trestným činom z nenávisti.

Prokuratúra Bulharskej republiky spolu s Európskou židovskou asociáciou organizuje medzinárodnú konferenciu Stop Hate Speech.

Chápete, čo je tu v stávke. Nenávistné prejavy sa netýkajú len Židov. Hateri neznášajú len Židov. Sú nespokojní sami so sebou a majú tendenciu obviňovať ostatných zo svojej situácie.

– Rabín Menachem Margolin

Jeruzalem, 5. december 2022 /EINPresswire.com/ — v spojení s prokuratúrou Bulharskej republiky Európska židovská asociácia Usporadúvajú medzinárodnú konferenciu na tému STOP HATE SPEECH, ktorá sa začína dnes (5. decembra) a končí 6. decembra v bulharskej Sofii.

Na konferencii, ktorá sa po prvý raz uskutoční v Bulharsku, sa stretnú generálni prokurátori a ministri z Európskej únie a celej Európy, vyšší duchovní rôznych náboženstiev, zástupcovia vládnych agentúr, mimovládnych organizácií, akademickej obce, ľudských ochrancov práv a občianskych aktivistov.

Hlavným cieľom konferencie je vytvoriť platformu na výmenu skúseností a osvedčených postupov, ktorá pomôže efektívne bojovať proti rasistickým, antisemitským a diskriminačným činom a trestným činom z nenávisti.

Medzinárodnú konferenciu otvorili generálny prokurátor Bulharskej republiky Ivan Keshev, viceprezidentka Bulharskej republiky Ilyana Yodova, dočasný minister spravodlivosti Krum Sarkov, predseda Európskej židovskej asociácie rabín Menachem Margolin a zástupcovia administratívy. a súdnych úradníkov.

Rabín Margolin vo svojom prejave na konferencii povedal:

Vaše Excelencie, dámy a páni, chápete, o čo tu ide. Nenávistné prejavy sa netýkajú len Židov. Hateri neznášajú len Židov. Sú nespokojní sami so sebou a majú tendenciu obviňovať ostatných zo svojej situácie.

READ  „Je úžasné, že sa môžete opäť stretnúť“: Na Gibraltári je zaočkovaná takmer celá populácia

„Je ľahké manipulovať Židmi, aby nenávideli, ale ak to nie sú Židia, sú to moslimovia, černosi, polícia, boháči a ktokoľvek iný.

„Vždy musíme pamätať na to, že vlakové koľaje do plynových komôr sú konečnou zastávkou nenávisti. Spôsob, ako čeliť nevedomosti a nenávistným prejavom, je žiť život radikálne odlišný od života tých, ktorí šíria nenávisť. Musíme ísť príkladom. musíme privítať rozmanitosť s otvorenou náručou. Nikdy nevyjadrujte sebanenávisť voči inej ľudskej bytosti. Je našou zodpovednosťou použiť všetky prostriedky, aby sme tomu zabránili.

Na konferenciu boli zaslané videoodkazy účastníkom – Ilhan Kyuchuk, líder skupiny EPP v Európskom parlamente, Adrian Vázquez Lazara, europoslanec zo skupiny „Obnoviť Európu“ v EP, a Adrian Vázquez Lazara, spolupredseda európskych liberálov . – predseda Výboru pre právne veci v EP.

Na pozvanie generálneho prokurátora Ivana Kesheva, generálnej prokurátorky Rumunska Gabriely Scutia, generálnej prokurátorky Litvy Nidy Krunski, generálneho prokurátora Slovinska Draga Scheta, hlavného prokurátora štátu Severné Porýnie-Vestfálsko – Markusa Hartmanna z Nemecka, zástupcu štátneho zástupcu Srbska Tamara Mirovic, zástupkyňa generálneho prokurátora Albánska Toma Jano, vedúci regionálnej prokuratúry Odesa – Ukrajina Serhiy Kostenko, hlavní prokurátori Slovenskej republiky, Českej republiky, Lotyšska a Estónska a experti Eurojustu z Rady Európy, vedúci prokuratúry Bulharskej republiky, zúčastniť sa medzinárodnej konferencie.

Medzinárodná konferencia STOP HATE SPEECH jedinečne spája duchovných štyroch náboženstiev na jednom mieste. Hosťami podujatia boli biskup Polycarp, Jeho Svätosť bulharský patriarcha a metropolita Sofia neofyt, Alexander Moshev – zástupca apoštolského nuncia v Bulharsku, veľký mufti Mustafa Hadji. Zúčastnil sa na ňom hlavný rabín Binyomin Jacobs z Holandska.

Na 6. ročník je naplánovaná fotoreportérka Marisa Roth, ktorá získala Pulitzerovu cenu za spravodajstvo o nepokojoch v Los Angeles v roku 1992, ktoré vyvolala policajná brutalita voči čiernemu motorkárovi.

READ  Najväčšia piesočná búrka za viac ako desať rokov - VG

Keren Knoll, vnučka Mireille Knollovej, 85-ročnej Židovky, ktorá prežila holokaust v druhej svetovej vojne a v roku 2018 bola zavraždená vo svojom parížskom dome pre svoju etnickú príslušnosť, predniesla emotívny prejav. Robiť viac.

V rámci dvojdňovej konferencie sa v utorok uskutoční diskusia o ochrane ľudských práv a rešpektovaní rasy a pohlavia. Rečníkmi k téme sú Bulharský helsinský výbor, Pilitis Foundation, aktivisti za práva LGBT komunity, Centrum pre medzietnický dialóg a toleranciu „Amalibe“ a ďalší.

Zástupcovia akademickej obce sa zúčastňujú viacerých samostatných diskusií o programe konferencie. Prof. Dr. Vili Lilkov prezentoval historický prehľad záchrany bulharských Židov počas 2. svetovej vojny a doc. Na túto tému sa vyjadril prof. Simeon Groisman načrtáva výskum na tému: „Náboženstvo nenávisti v dobe „davov online“ – dôkazy a význam.“

Spomedzi účastníkov medzinárodnej konferencie vystúpili doc. Profesorka Eva Pushkarova, as. Na túto tému sa vyjadril prof. Rumyana Hristidi, Milena Kotseva, riaditeľka riaditeľstva „Procedurálneho zastúpenia pred ESĽP“ na ministerstve spravodlivosti a Yulia Dandolova, výkonná riaditeľka bulharskej židovskej organizácie „Shalom“.

Program podujatia je rozdelený do troch tematických panelov:

„Boj proti zločinom proti náboženstvu“ s Alexandrom Benjaminom, moderátorom Európskej židovskej asociácie; Moderátor „Občania – ochrana právneho štátu – spôsob zaručenia základných ľudských práv“ Vladimir Nikolov – prezident Asociácie právnikov v Bulharsku; „Trestné činy s diskriminačným úmyslom – potreba opatrení na zaručenie práv menšinových skupín“ moderuje Lilia Draková, BILITIS FOUNDATION.

Na podujatie sa akreditovalo okolo 70 zástupcov médií.

Eli Mandelbaum
Európska židovská asociácia
Napíšte nám tu
Navštívte nás na sociálnych sieťach:
Facebook
Twitter

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close