Svet

Koronavírus ONLINE: Austrálska žena bola na šesť mesiacov poslaná do väzenia za porušenie karantény

Sledujeme všetko dôležité zo zahraničia v súvislosti s koronavírusom vo svete ONLINE.

Čo je najdôležitejšie:

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– tu sledujeme udalosti na Slovensku.

ONLINE

08:39 – Česko: V Českej republike dorazilo v utorok 367 potvrdených prípadov infekcie koronavírusmi, informovalo ministerstvo zdravotníctva v stredu večer. V Českej republike bolo zaznamenaných celkom 22 548 infikovaných ľudí, z ktorých 416 zomrelo od začiatku pandémie. Počet nových infekcií je tretí najvyšší od vypuknutia choroby. Informácie priniesla v stredu ráno portál Novinky.cz. (TASR)

07:53 – NEMECKO: V Nemecku bolo v stredu pridaných 1576 nových prípadov koronavírusu. Dnes sa odvoláva na Inštitút Roberta Kocha (RKI) Frankfurter Allgemeine Zeitung,

Nemeckí odborníci sa obávajú, že s rastúcim počtom nových prípadov nemusia byť zdravotnícki pracovníci schopní zistiť všetky kontakty infikovaných osôb. Pripomíname vám, že v Nemecku bolo v sobotu 2 034 nových prípadov. Toto bolo prvé prekročenie denného nárastu o viac ako 2 000 prípadov od konca apríla.

06:57 – AUSTRÁLIA: Žena menom Asher Faye Vander Sanden bola v Austrálii odsúdená na šesť mesiacov väzenia za porušenie karanténnych opatrení uvalených na koronavírus SARS-CoV-2, informovala BBC v utorok na svojej webovej stránke.

Vander Sanden strávil mesiac v austrálskom štáte Viktória, ktorý je vážne postihnutý COVID-19. (TASR)

06:14 – BRITAIN: Študenti stredných škôl v Anglicku budú musieť nosiť závoj na školských chodbách v tých oblastiach krajiny, v ktorých boli zavedené miestne opatrenia proti šíreniu koronavírusu SARS-CoV-2. BBC informoval v utorok na svojej webovej stránke.

Britská vláda zmenila svoje odporúčania týkajúce sa nosenia závojov, pripomína BBC.

Riaditelia stredných škôl budú mať v súvislosti so zavedením závojov na svojich školách určitú „slobodu“.

READ  Po návrate do Ruska bol zatknutý súper Vladimíra Putina Alexej Navaľnyj

Britský minister školstva Gavin Williamson uviedol, že toto opatrenie sa riadi aktualizovanými odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close