Svet

Koronavírus ONLINE: Češi hlásia aj rekordný denný nárast prípadov

Monitorujeme všetko dôležité zo zahraničia v súvislosti s koronavírusom ONLINE.

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– tu sledujeme udalosti na Slovensku

ONLINE

8:05 – ČESKÁ REPUBLIKA: Počet ľudí infikovaných koronavírusom v Českej republike v piatok prudko vzrástol, píše webová stránka televíznej stanice Nova.

V sobotu o 01:00 zverejnilo ministerstvo zdravotníctva aktualizované počty posledného 24-hodinového nárastu infikovaného vírusom COVID-19. Existuje 506 nových prípadov. Aktuálny denný záznam bol podľa TV Nova infikovaný od 27. marca 377. V súčasnosti v Českej republike bojuje proti tejto chorobe 5078 ľudí. (TASR)

8:00 – DETI: Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporučila, aby deti vo veku 12 rokov a viac nosili závoj za rovnakých okolností ako dospelí. Podľa nej to pomôže zvládnuť pandémiu nového typu koronavírusu, informovala agentúra AFP.

WHO aj UNICEF vytvorili skupinu expertov, aby preskúmali dostupné údaje o tom, ako deti prispievajú k šíreniu COVID-19, ako aj o výhodách nosenia závoja u detí. Na základe nových zistení vydali odporúčania pre deti, ktoré sa však pre rôzne vekové skupiny líšia.

Obe agentúry OSN v dokumente pripustili, že nie je známe veľa o tom, do akej miery prispievajú deti k šíreniu nového koronavírusu. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

READ  Americké varovanie pred terorom v južnej Afrike „nešťastné“: Ramaphosa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close