Svet

Koronavírus ONLINE: Češi hlásia aj rekordný denný nárast prípadov

Monitorujeme všetko dôležité zo zahraničia v súvislosti s koronavírusom ONLINE.

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– tu sledujeme udalosti na Slovensku

ONLINE

8:05 – ČESKÁ REPUBLIKA: Počet ľudí infikovaných koronavírusom v Českej republike v piatok prudko vzrástol, píše webová stránka televíznej stanice Nova.

V sobotu o 01:00 zverejnilo ministerstvo zdravotníctva aktualizované počty posledného 24-hodinového nárastu infikovaného vírusom COVID-19. Existuje 506 nových prípadov. Aktuálny denný záznam bol podľa TV Nova infikovaný od 27. marca 377. V súčasnosti v Českej republike bojuje proti tejto chorobe 5078 ľudí. (TASR)

8:00 – DETI: Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporučila, aby deti vo veku 12 rokov a viac nosili závoj za rovnakých okolností ako dospelí. Podľa nej to pomôže zvládnuť pandémiu nového typu koronavírusu, informovala agentúra AFP.

WHO aj UNICEF vytvorili skupinu expertov, aby preskúmali dostupné údaje o tom, ako deti prispievajú k šíreniu COVID-19, ako aj o výhodách nosenia závoja u detí. Na základe nových zistení vydali odporúčania pre deti, ktoré sa však pre rôzne vekové skupiny líšia.

Obe agentúry OSN v dokumente pripustili, že nie je známe veľa o tom, do akej miery prispievajú deti k šíreniu nového koronavírusu. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

READ  Vietnamská polícia rozbila gang, ktorý predával použité kondómy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close