Svet

Predseda Johnson House GOP: Členovia tvrdia, že imigračná dohoda Senátu je „absolútne mŕtva“

Predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson súkromne povedal republikánom Snemovne reprezentantov, že dohoda o prisťahovalectve Senátu nie je „žiadnou cestou vpred“, keďže zákonodarcovia sa v utorok zúčastnili na stretnutí za zatvorenými dverami – najnovšia rana pre veľký balík národnej bezpečnosti, ktorý mal za cieľ odblokovať kritickú pomoc Ukrajine za bývalého prezidenta. . Donald Trump vyzýva republikánov, aby to zabili.

Republikáni zo Snemovne reprezentantov, ktorí opustili konferenčný hovor, povedali, že Johnson dal jasne najavo, že dohoda o imigrácii je „absolútne mŕtva“.

„Počula som hovorcu Johnsona povedať, že je to absolútne mŕtve, a to som chcela počuť,“ povedala pre CNN Republikánka Marjorie Taylor Greenová z Georgie. „V skutočnosti povedal veľmi jasne: 'Neviem, prečo sa ma na to ľudia stále pýtajú, pretože v takom stave, v akom je to teraz, niet cesty vpred.“

Predstaviteľ Texasu. Roger Williams, Johnson povedal: „To nikam nevedie.“

Varovanie Republikánskej strany Snemovne reprezentantov zo Senátu prichádza v čase, keď Trump vyzýva Kongres, aby zablokoval hraničnú dohodu uprostred napätia okolo hranice v jeho boji o Biely dom. Demokrati a dokonca aj niektorí republikáni sa domnievajú, že Trump sa snaží zabezpečiť silný problém kampane a negovať legislatívny rekord prezidenta Joea Bidena porušením dohody Jamesa Lankforda z Oklahomy, jedného z najkonzervatívnejších senátorov.

Johnson na utorkovej tlačovej konferencii poprel, že by tlačil na zabitie dohody o hraniciach Senátu, aby pomohol Trumpovi na ceste k predvolebnej kampani, ale povedal, že rečník s Trumpom hovoril „obsiahle“.

„Nie, Manu, to je smiešne,“ povedal Johnson pre CNN. „Vedel som dlhý rozhovor s bývalým prezidentom Trumpom o tejto otázke a on chápe, že tu máme zodpovednosť.“

Johnson dodal: „Prezident, prezident Trump, chce určite chrániť krajinu. Prezident Trump hovoril o bezpečnosti hraníc skôr, ako o tom niekto hovoril. Ako si pamätáte, postavil múr. prečo? Pretože videl prichádzajúcu katastrofu. Vie, že ak to neovládneme, dostaneme sa do tejto situácie.

READ  Čo povedať o výsledkoch prezidentských volieb v Keni

Útoky na kompromis v Senáte zo strany republikánov a Trumpa zo Snemovne reprezentantov zosilneli a vyjednávači už majú v rukách dohodu, hoci konečný text dohody ešte nebol zverejnený. Snem Republikánskej strany snaha zabiť dohodu ohrozuje Ukrajinu v kľúčovom momente jej boja proti Rusku a podčiarkuje Trumpovu silnú podporu dohovoru.

Senátni vyjednávači súhlasili s udelením právomoci Podľa zdrojov oboznámených so záležitosťou Spojené štáty výrazne obmedzujú prechod nelegálnych imigrantov na južnej hranici s cieľom ukončiť vzburu migrantov, ktorá sa v posledných mesiacoch vzpierala federálnym úradom.

Biden Vyjednávači Senátu v piatkovom vyhlásení uviedli, že dohoda, na ktorej pracovali, bola tvrdá a spravodlivá.

„To, čo bolo vyjednané – ak by sa uzákonilo – by boli najtvrdšie a najrozumnejšie reformy na ochranu hraníc našej krajiny,“ povedal. „Dáva mi to novú núdzovú právomoc uzavrieť hranicu, keď bude prezidentom. Ak mám túto právomoc, použijem ju v deň, keď podpíšem účet.

Republikáni v Snemovni reprezentantov však dohodu odmietli a trvali na tom, že všetky právne predpisy o bezpečnosti hraníc presne napodobňujú HR 2, tvrdý zákon o prisťahovalectve, ktorý zomrel v Senáte kontrolovanom demokratmi. Medzitým Trump, ktorý tvrdil, že republikáni by nemali akceptovať žiadny druh kompromisu, v pondelok povedal, že návrh zákona nie je potrebný.

Útoky republikánov z Snemovne reprezentantov a Trumpa spôsobili veľkú roztržku so Senátom, kde bol Langford jedným z kľúčových vyjednávačov na zabezpečenie dohody a vodca senátnej menšiny Mitch McConnell opakovane zdôrazňoval dôležitosť pokračujúcej pomoci vo vojne proti Ukrajine. Rusko.

Lídri republikánskej strany Senátu diskutujú o tom, či zrušiť dohodu o hraniciach, aby sa umožnilo financovanie Izraelu a Ukrajiny

Republikánski lídri v Senáte diskutujú o tom, či odložiť začínajúcu dvojstrannú dohodu o bezpečnosti hraníc a namiesto toho pokročiť s osobitným návrhom zákona, ktorý zahŕňa peniaze pre Ukrajinu a Izrael, najvyšší republikánsky senát v Texase. Podľa Johna Korna.

Cornyn novinárom povedal, že ak nebudú hlasovať za hraničnú dohodu, budú musieť pokročiť so zvyškom finančného balíka.

„Podporujem pomoc Ukrajine a Izraelu a Indo-Pacifiku. Bolo by pekné zmeniť status quo na hraniciach. Ale ak na to nemáme politickú podporu, myslím si, že by sme mali pokračovať so zvyškom aliancie,“ povedal.

O tejto otázke sa diskutovalo za zatvorenými dverami v McConnellovej kancelárii v utorok večer.

„Neexistuje žiadny záver,“ povedal Cornyn. „Veľa diskusií o tom, že sme uviazli.“

McConnell vyvolalo podobné obavy Na súkromnom stretnutí všetkých republikánskych senátorov minulý týždeň Trumpova opozícia zmenila politiku tejto otázky a tvrdila, že senátori možno budú musieť porušiť balík.

Na otázku, či by dostatočný počet republikánov podporil návrh zákona bez hraničných pravidiel, ktorý by mohol získať 60 hlasov na prelomenie filibustra, Cornyn odpovedal: „Neviem. To by si mala každá strana vybičovať a spočítať hlasy. Pretože tu sme nezačali.

Senior House Republikáni v utorok zaútočili na kompromis Senátu o prisťahovalectve a sľúbili, že neprejde snemovňou napriek tomu, že chýba konečný text.

Predseda Snemovne reprezentantov pre súdnictvo Jim Jordan pre CNN povedal: „Nevidel som to, ale na základe toho, čo som počul, si myslím, že to nie je začiatok.“

Dodal: „Každý vie, že hranica nie je bezpečná, dokonca aj demokratickí starostovia to vedia. Prečo teda nepovieme „stop, time out, už žiadni prisťahovalci“. Môžete získať nejaké špeciálne výnimky, ak niekto potrebuje špeciálnu operáciu alebo niečo také. Okrem toho prestaň. “

Dohoda Senátu by urýchlila azylový proces, aby sa prípady preskúmali do šiestich mesiacov – v porovnaní so súčasným systémom, ktorý môže žiadateľom o azyl trvať až 10 rokov.

Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť dostane novú mimoriadnu právomoc na uzavretie hranice, ak denný priemer prekročení prisťahovalcov dosiahne 4000 za jeden týždeň. Ak sa počet prechodov zvýši na priemerne viac ako 5 000 prisťahovalcov za deň v danom týždni, DHS musí uzavrieť hranicu pre prisťahovalcov, ktorí prechádzajú nelegálne bez toho, aby vstúpili do vstupných prístavov. Niektorým migrantom je dovolené zostať, ak dokážu, že utekajú pred mučením alebo prenasledovaním vo svojich domovských krajinách.

Republikán Floridy Byron Donalds označil dohodu za „nezmysel“ a napadol senátorov, že o nej uvažovali.

„Je to nešikovná dohoda, ktorá v skutočnom svete nedáva zmysel. To je moja pozícia,“ povedal. „Ak najväčší kompromis, ktorý môžete dosiahnuť v Senáte Spojených štátov, je 5000 príspevkov denne, potom potrebujeme nové Spojené štáty senátori štátov. To, o čom tam hovoria, je šialené.

Aj ostatní umiernení členovia snemovne na to hodili studenú vodu.

Republikán z Južnej Dakoty Dusty Johnson dodal: „Hranica je absolútna katastrofa a nemali by sme sa pozerať na polovičné opatrenia.“

Tento príbeh bol aktualizovaný o ďalšie informácie.

K tejto správe prispeli Ted Barrett, Christine Wilson a Haley Talbot zo CNN.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close