Svet

Tanzánia: Viceprezident Malawi Samia, 9 mŕtvych pri leteckej havárii

Prezident Samia Suluhu Hassan vyjadril svoju sústrasť po smrti Dr. Saulosa Chilimu, viceprezidenta malawijského prezidenta Lazarusa Sakeveru.

Prezidentská kancelária a kabinet Malawi v utorok ráno potvrdili, že pri leteckej havárii zahynula doktorka Silima a deväť ďalších ľudí.

Prezident Samia, ktorý vyjadril sústrasť prezidentovi, malawijským občanom, rodine a priateľom prostredníctvom svojho účtu X (predtým Twitter), uviedol, že je hlboko zarmútený správou o tragickom úmrtí.

„S veľkým zármutkom som prijal smutnú správu o úmrtí viceprezidenta a majiteľa Republiky Malawi, Dr. Saulosa Clausa Chilimu.

„V mene vlády a ľudu Tanzánijskej zjednotenej republiky, vážený prezident @LAZARUSCHAKWERA, vyjadrujem našu najhlbšiu sústrasť ľudu, rodine a priateľom Republiky Malawi,“ napísal prezident.

Vo vyhlásení, ktoré zverejnila kancelária prezidenta a kabinetu v Malawi, bolo lietadlo s viceprezidentom Dr. Saulosom Chilimom a deviatimi ľuďmi na palube nájdené dnes ráno v lese Chikankawa a „bohužiaľ, všetci na palube zahynuli pri havárii. „

Pátraciu a záchrannú operáciu, ktorá sa začala krátko po tom, ako lietadlo vypadlo z radaru, viedli rôzne agentúry vrátane obranných síl Malawi, policajnej služby a ministerstva civilného letectva.

Malawijský prezident Lazarus Sagara po incidente vyhlásil národný deň smútku a nariadil, aby od dnešného dňa (utorka) až do dňa pohrebu boli všetky vlajky stiahnuté na pol žrde.

READ  Prezident OSN oceňuje prácu zdravotníckych pracovníkov - Prinza Latina

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close