Svet

Koronavírus ONLINE: Neplánujú sa žiadne výrazné prepúšťania, ministerstvo financií ho upokojuje

Čo je najdôležitejšie:

– na Slovensku bolo potvrdených 3 356 prípadov, zomrelo 33 pacientov a vyliečilo 2 148 ľudí

Pozrite si aktuálnu mapu potvrdených prípadov na Slovensku a ONLINE štatistiku

ONLINE

08:22 – KOMENTÁR: „Kampaň ľudí, ktorí odmietajú nosiť závoj, sa môže javiť ako zápas medzi tými, ktorí chránia slobodu, a tými, ktorí chránia verejné zdravie a bezpečnosť. Je to však iné,“ píše Peter Bárdy v komentári Otroctvo závoje a Zjavenie Jána,

08:04 – PREŠOV: Prešovská univerzita očakáva 900 študentov z Ukrajiny, informuje TV markíza, Poukazuje na to, že najväčšia internátna škola neposkytuje študentom karanténu a dodržiavanie opatrení bude problémom.

07:49 – DANUBE STREDA: Polícia dnes ráno pripomenula, že oddelenie cudzineckej polície v Dunajskej Strede je tento týždeň v obmedzenom režime. Oddelenie zistilo pozitívne prípady COVID-19. Existuje päť policajných dôstojníkov a dvaja civilní zamestnanci.

07:43 – RELEASE: Zatiaľ čo slovenské ministerstvo financií tvrdí, že „výrazné prepúšťanie sa neplánuje“, v ďalších európskych krajinách môže stúpať nezamestnanosť najmä v leteckom a automobilovom priemysle.

Britský maloobchodník Marks and Spencer oznámil, že 7 000 zamestnancov stratí zamestnanie, ropný gigant British Petroleum oznámil, že prepustí 10 000 ľudí, a Rolls Royce, ktorý tiež pôsobí v leteckom priemysle, prepustí 9 000 pracovníkov.

07:14 – VRANOV NAD TOPĽOU: Krízový štáb vo Vranove nad Topľou je dnes zvolaný o 8:00. Stretla sa aj v sobotu kvôli výskytu COVID-19 v marginalizovanej populácii. Rozhodol sa prijať tieto opatrenia:

– zvýšené monitorovanie miesta policajnými dôstojníkmi mesta a civilnými hliadkami,

– obyvateľom bytového domu budú doručení cestujúci ochranného odevu a dezinfekčných prostriedkov,

– všeobecná dezinfekcia príslušného bytového domu a jeho okolia,

07:06 – RAPE: Podľa ministerstva zdravotníctva je závoj skutočnou ochranou. Tvrdí, že až do vypuknutia globálnej pandémie COVID-19 sme poznali ochranný závoj, najmä na tvárach lekárov a zdravotných sestier.

READ  Rusko tvrdí, že evakuácia ukrajinského Cherson City bola dokončená | Správy o vojne medzi Ruskom a Ukrajinou

„Závoje sú v súčasnosti dôležitým ochranným prvkom, ktorým chránime nielen seba, ale aj okolie,“ dodáva rezort Marek Krajčí a dodáva, že Slovensko sa stalo prvou krajinou, v ktorej sa hromadne používali ochranné závoje.

Je presvedčený, že nosenie rúcha spolu s ďalšími prísnymi opatreniami prispelo k tomu, že Slovensko patrilo k krajinám s najnižším počtom ľudí postihnutých novým koronavírusom, a tiež táto choroba si vyžiadala podstatne menej obetí v našej krajine ako v iných krajinách.

06:42 – PRENÁJOM: Dnes sa očakáva, že minister hospodárstva Richard Sulík bude spolu so svojou poradkyňou Janou Kiššovou informovať o rozšírení ponuky subjektov, ktoré môžu získať dotáciu na nájomné.

06:35 – VRANOV NAD TOPĽOU: Po stretnutí krízového štábu mesta Vranov nad Topľou v súvislosti s pandémiou COVID-19 sa dnes očakáva vyhlásenie verejnosti.

06:12 – EKONOMIKA: V posledných mesiacoch sa vyskytli obavy, že desiatky tisíc ľudí môžu na Slovensku prísť o prácu kvôli ekonomickým dôsledkom pandémie koronavírusov. „Veľké prepúšťanie sa neplánuje,“ hovorí súčasné ministerstvo financií s odkazom na najreprezentatívnejší prieskum zamestnávateľov.

Prieskum, ktorého sa zúčastnili respondenti, ktorí v marci zamestnávali 298 561 zamestnancov a 19 983 zmierovateľov, čo je viac ako 20% zamestnancov zo súkromného sektora, uskutočnila spoločnosť TREXIMA Bratislava.

Podľa prieskumu podľa ministerstva:

– 91% respondentov v prieskume uviedlo, že v najbližších 2 mesiacoch neočakáva prepúšťanie vo svojej spoločnosti;

– menej ako 42% respondentov sa rozhodlo nevyužiť hospodársku pomoc štátu;

– iba 9,99% respondentov z tých, ktorí sa rozhodli nevyužiť hospodársku pomoc štátu, neprejavilo záujem o príspevok z dôvodu administratívnej zložitosti;

– iba 5,12% respondentov uviedlo, že prišli neskoro ako dôvod pre ich nezáujem o ekonomickú pomoc štátu.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

READ  DR. Konžská sopka Nyaragongo vybuchla a spôsobila paniku | Správy o životnom prostredí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close