Svet

Koronavírus ONLINE: Neplánujú sa žiadne výrazné prepúšťania, ministerstvo financií ho upokojuje

Čo je najdôležitejšie:

– na Slovensku bolo potvrdených 3 356 prípadov, zomrelo 33 pacientov a vyliečilo 2 148 ľudí

Pozrite si aktuálnu mapu potvrdených prípadov na Slovensku a ONLINE štatistiku

ONLINE

08:22 – KOMENTÁR: „Kampaň ľudí, ktorí odmietajú nosiť závoj, sa môže javiť ako zápas medzi tými, ktorí chránia slobodu, a tými, ktorí chránia verejné zdravie a bezpečnosť. Je to však iné,“ píše Peter Bárdy v komentári Otroctvo závoje a Zjavenie Jána,

08:04 – PREŠOV: Prešovská univerzita očakáva 900 študentov z Ukrajiny, informuje TV markíza, Poukazuje na to, že najväčšia internátna škola neposkytuje študentom karanténu a dodržiavanie opatrení bude problémom.

07:49 – DANUBE STREDA: Polícia dnes ráno pripomenula, že oddelenie cudzineckej polície v Dunajskej Strede je tento týždeň v obmedzenom režime. Oddelenie zistilo pozitívne prípady COVID-19. Existuje päť policajných dôstojníkov a dvaja civilní zamestnanci.

07:43 – RELEASE: Zatiaľ čo slovenské ministerstvo financií tvrdí, že „výrazné prepúšťanie sa neplánuje“, v ďalších európskych krajinách môže stúpať nezamestnanosť najmä v leteckom a automobilovom priemysle.

Britský maloobchodník Marks and Spencer oznámil, že 7 000 zamestnancov stratí zamestnanie, ropný gigant British Petroleum oznámil, že prepustí 10 000 ľudí, a Rolls Royce, ktorý tiež pôsobí v leteckom priemysle, prepustí 9 000 pracovníkov.

07:14 – VRANOV NAD TOPĽOU: Krízový štáb vo Vranove nad Topľou je dnes zvolaný o 8:00. Stretla sa aj v sobotu kvôli výskytu COVID-19 v marginalizovanej populácii. Rozhodol sa prijať tieto opatrenia:

– zvýšené monitorovanie miesta policajnými dôstojníkmi mesta a civilnými hliadkami,

– obyvateľom bytového domu budú doručení cestujúci ochranného odevu a dezinfekčných prostriedkov,

– všeobecná dezinfekcia príslušného bytového domu a jeho okolia,

07:06 – RAPE: Podľa ministerstva zdravotníctva je závoj skutočnou ochranou. Tvrdí, že až do vypuknutia globálnej pandémie COVID-19 sme poznali ochranný závoj, najmä na tvárach lekárov a zdravotných sestier.

READ  Pentagon Leaks: Ako sa tajné spisy na Ukrajine rozšírili a potom zmizli

„Závoje sú v súčasnosti dôležitým ochranným prvkom, ktorým chránime nielen seba, ale aj okolie,“ dodáva rezort Marek Krajčí a dodáva, že Slovensko sa stalo prvou krajinou, v ktorej sa hromadne používali ochranné závoje.

Je presvedčený, že nosenie rúcha spolu s ďalšími prísnymi opatreniami prispelo k tomu, že Slovensko patrilo k krajinám s najnižším počtom ľudí postihnutých novým koronavírusom, a tiež táto choroba si vyžiadala podstatne menej obetí v našej krajine ako v iných krajinách.

06:42 – PRENÁJOM: Dnes sa očakáva, že minister hospodárstva Richard Sulík bude spolu so svojou poradkyňou Janou Kiššovou informovať o rozšírení ponuky subjektov, ktoré môžu získať dotáciu na nájomné.

06:35 – VRANOV NAD TOPĽOU: Po stretnutí krízového štábu mesta Vranov nad Topľou v súvislosti s pandémiou COVID-19 sa dnes očakáva vyhlásenie verejnosti.

06:12 – EKONOMIKA: V posledných mesiacoch sa vyskytli obavy, že desiatky tisíc ľudí môžu na Slovensku prísť o prácu kvôli ekonomickým dôsledkom pandémie koronavírusov. „Veľké prepúšťanie sa neplánuje,“ hovorí súčasné ministerstvo financií s odkazom na najreprezentatívnejší prieskum zamestnávateľov.

Prieskum, ktorého sa zúčastnili respondenti, ktorí v marci zamestnávali 298 561 zamestnancov a 19 983 zmierovateľov, čo je viac ako 20% zamestnancov zo súkromného sektora, uskutočnila spoločnosť TREXIMA Bratislava.

Podľa prieskumu podľa ministerstva:

– 91% respondentov v prieskume uviedlo, že v najbližších 2 mesiacoch neočakáva prepúšťanie vo svojej spoločnosti;

– menej ako 42% respondentov sa rozhodlo nevyužiť hospodársku pomoc štátu;

– iba 9,99% respondentov z tých, ktorí sa rozhodli nevyužiť hospodársku pomoc štátu, neprejavilo záujem o príspevok z dôvodu administratívnej zložitosti;

– iba 5,12% respondentov uviedlo, že prišli neskoro ako dôvod pre ich nezáujem o ekonomickú pomoc štátu.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

READ  Spojené kráľovstvo nemá inú možnosť, ako zaútočiť na Húsíov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close