Svet

Lindsey Graham o J. Michelle Childs: Senátor hromadí chválu na potenciálneho kandidáta na najvyšší súd

„Pre prezidenta Bidena si neviem predstaviť lepšieho človeka, o ktorom by mohol uvažovať na Najvyššom súde, ako Michelle Childsovú. V našom štáte má širokú podporu, je považovaná za férovo zmýšľajúcu, veľmi nadaná právnička. Je jednou z najslušnejších Ľudia, ktorých som kedy stretol, „Graham, ktorý zastupuje Južnú Karolínu a sedí v súdnom výbore, povedal v nedeľu v rozhovore pre CBS“ Face the Nation „.

„Je vysoko kvalifikovaná. Je to dobrá postava a uvidíme, ako sa jej bude dariť, ak bude nominovaná. O Michelle Childs však nemôžem povedať nič zlé. Je to úžasná osoba,“ pokračoval Graham.

Biely dom potvrdil, že Childs bol medzi kandidátmi, o ktorých prezident Joe Biden uvažuje na obsadenie miesta na Najvyššom súde, ktoré vzniklo, keď sudca Stephen Breyer vo štvrtok oznámil svoj odchod do dôchodku. Childsová bola pôvodne nominovaná do odvolacieho súdu, no jej nominácia sa oneskorila, keďže ju Biden zvažuje na Najvyšší súd.

V nedeľňajšom rozhovore pre CBS sa za deti zasadil aj Whip House Majority James Clyburn. CNN už skôr informovala, že Clyburn, ktorý zastupuje 6. obvod Južnej Karolíny, osobne loboval u Bidena za to, aby bol Childrens nominovaný do Najvyššieho súdu.

Clyburn povedal, že vidieť černošku na najvyššom súde ukáže deťom „vyrastajúce v miernych podmienkach“, že „majú toľko šancí“ uspieť ako ktokoľvek iný. Narážal na verejné vzdelávanie detí na Právnickej fakulte University of South Carolina, na rozdiel od väčšinových sudcov vzdelaných v Ivy League, ktorí historicky slúžili na lavičke.

„Čo to hovorí každému malému dieťaťu, ktoré vyrastá v miernych podmienkach, potrebuje celú komunitu, aby ho pomohla vychovávať, dostávalo štipendium, aby mohlo chodiť do školy, pretože si nemohlo dovoliť ísť, inak chodiť do verejných škôl, pretože ste to neurobili. dostať ponuku od jednej z veľkých súkromných škôl – hovorí sa im, že máte rovnakú šancu ťažiť z veľkosti tejto krajiny ako všetci ostatní,“ povedal Clyburn.

Graham, ktorý súhlasil s tým, že vzdelanie detí by bolo prospešné pre súd, vyvrátil argumenty z Kolegovia republikáni, že Biden nespravodlivo zavádza rasové a rodové kritériá na jeho nomináciu. Obhajoval deti ako „vysoko kvalifikované“ a citoval nomináciu Sandry Day O’Connorovej republikánskeho prezidenta Ronalda Reagana ako precedens pre nominácie čiastočne na základe demografických kritérií.

„Prezident Reagan pri kandidatúre povedal, že chce postaviť prvú ženu na súd. Či sa vám to páči alebo nie, Joe Biden povedal: „Vyberiem Afroameričanku, ktorá bude slúžiť na Najvyššom súde,“ povedal Graham. Otázka na Mississippi Sen. Komentár Rogera Wickera, že nominovaný bude „príjemcom“ pozitívnej akcie, Graham povedal, že to nebude prípad Childsa.

„Verím, že existuje veľa kvalifikovaných afroamerických žien, konzervatívnych a liberálnych, ktoré by mohli ísť na súd. Takže Michelle Childrens nevnímam ako akt pozitívnej akcie. Vidím, že na kurt postavia černošku.“ …, čím sa súd viac podobá Amerike, “povedal Graham. „Takže urobme súd viac ako Ameriku, ale kvalifikácia musí byť najdôležitejším hľadiskom, a čo sa týka Michelle Childs, myslím si, že je kvalifikovaná v každom meradle.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close