Hlavné správy

Koronavírus vo svete ONLINE: Česká republika hlási rekordných 1382 nových prípadov

Všetko dôležité zo zahraničia v súvislosti s koronavírusmi vo svete bolo vo štvrtok monitorované aj ONLINE.

Čo je najdôležitejšie:

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– sledujeme tu udalosti na Slovensku.

ONLINE

7:34 – USA: Pandémia poznačí aj priebeh obradu spomienky na útoky z 11. septembra 2001. Zvyčajné čítanie mien obetí v tomto roku nahradia vopred zaznamenané videonahrávky od rodín zosnulých.

Členovia rodiny obetí však budú osobne prítomní pri pamätníku zvanom Ground Zero, ktorý sa nachádza na mieste WTC (tzv. „Dvojčatá“). Obete tiež dodržia minútu ticha, presne v okamihu, keď lietadlá narazili do mrakodrapov. Národný pamätník a múzeum otvorí svoje brány verejnosti 11. septembra po prvý raz od marca, keď vypukla pandémia COVID-19. (TASR)

6:38 – Česko: Vo štvrtok zaznamenala 1 382 nových prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2. Krajina tak v utorok prekonala rekord v počte nakazených ľudí o viac ako 200 nakazených, keď uviedla nárast o 1 164 pozitívnych testerov.

Celkovo Česká republika zatiaľ eviduje 32 413 infikovaných ľudí, z toho sa 20 787 vyliečilo, vyplýva z posledných údajov ministerstva zdravotníctva. V súčasnosti je v nemocniciach hospitalizovaných 249 pacientov; Ochorenie COVID-19 sa prejavilo u 448 ľudí v Českej republike. V súčasnosti je infikovaných 11 178 ľudí.

Televízia Nova analyzuje, že ich počet začal klesať od konca apríla. V máji a júni to bolo zvyčajne menej ako 100 prípadov denne. Nárast nových prípadov sa však začiatkom júla prudko zvýšil – podľa ministerstva zdravotníctva to spôsobilo rozsiahle testovanie v karvinskom regióne. (TASR)

6:28 – IZRAEL: Členovia vládneho výboru pre vírusovú pandémiu vo štvrtok hlasovali o zavedení štrnásťdňového celonárodného „uzamknutia“, ktoré by malo v krajine začať platiť budúci týždeň. Ministri súhlasili po rekordných 4013 nových prípadoch infekcie.

O celkovom uzavretí krajiny na dva týždne by mal pravdepodobne rozhodnúť v nedeľu vládny kabinet, ktorý by mal určiť aj to, kedy presne vstúpia do platnosti sprísnené opatrenia. Uzávierka by padla na obdobie židovského Nového roka (Roš hašana). Po dvoch týždňoch by školy a škôlky zostali zatvorené ďalšie dva týždne, píše internetový portál The Times of Israel.

Podľa medializovaných informácií totálnu výluku podporuje aj Netanjahuov predseda vlády. Od utorňajšej noci došlo v Izraeli k nočnému zákazu vychádzania v asi 40 mestách v krajine, ktoré šírenie nového (TASR) ťažko zasiahlo.

6:16 – RAKÚSKO: Viedeň zostane v žltej zóne pod takzvaným semaforovým systémom aj napriek rastúcemu počtu prípadov ľudí infikovaných koronavírusom, ktorým hrozilo prepnutie na oranžový, a teda tretí stupeň.

Výstražný systém semaforov upozorňujúci na situáciu šírenia choroby má štyri úrovne. Zelená predstavuje nízke riziko infekcie, žltá stredná, oranžová vysoká a červená veľmi vysoká.

K žltému pásmu od piatku pribudnú tirolské mestá Innsbruck a Schwaz, ako aj dolnorakúske okresy Korneuburg a Wiener Neustadt. Mesto Graz a okres Kufstein v Tirolsku zostávajú v žltej zóne.

Naopak, do horného Rakúska sa vráti linecký mesto Linz. Štvrť Freistadt bola odporúčaná aj na presun do zelenej zóny, kde sa predtým v súvislosti s tamojšou mešitou objavilo ohnisko choroby. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close