Košice a Poprad triumfovali v Tipsport Kaufland Cupe

Na čele tabuľky je klub spod Tatier.

10. septembra 2020 alebo 21:04 TASR

VÝCHOD. Vo štvrtok sa hrali zápasy premiérového ročníka Tipsportu Kaufland Pohár.

V C-skupine Košice otočili v tretej tretine tromi gólmi zápas v Spišskej Novej Vsi a zvíťazili 4: 2.

Na čele tabuľky je Poprad, ktorý zvíťazil v Michalovciach 2: 0.

Detva doma zdolala Banskú Bystricu v derby v A-skupine 5: 4 po nájazdoch. V poslednej minúte riadneho hracieho času hostia prehrávali o dva góly, podarilo sa im vyrovnať, ale nakoniec prehrali v nájazdovej prestrelke.

Búchali hokejkami

Hokejisti pred zápasmi vyjadrili protest proti prístupu štátu k slovenskému hokeju počas pandémie zasiahnutím hokejkami.

Súvisiaci článok Hráči v Michalovciach protestovali, 30 sekúnd búchali hokejky Čítať

Prvých 30 sekúnd nehrali, ale spolu so spoluhráčmi vyjadrili svoj nesúhlas.

Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) tiež vyzvala ďalších športovcov, aby podporili kritiku kompenzačných formátov pre športové subjekty počas ich zápasov alebo súťaží.

Pohárová súťaž, v ktorej štartujú slovenskí účastníci najvyššej súťaže a päť klubov Slovenskej hokejovej ligy, je spestrením prípravného obdobia.

Šestnásť účastníkov bolo rozdelených do štyroch základných skupín po štyroch, pričom každá mala najmenej jeden tím SHL.

Družstvá nastúpia v základných skupinách tri zápasy.

Do play-off postúpia dva najlepšie tímy z každej základnej skupiny.