Hlavné správy

Kto stále porovnáva koronavírus s chrípkou, nech sa pozrie na Ameriku – Denník N

Dobrý deň,

Pandémia koronavírusu trvá už viac ako pol roka a zdá sa, že svet čelí niekoľkým veľmi náročným mesiacom. Očakávajú to vlády a WHO, ktoré odporúčajú Európe, aby sa pripravila na nárast obetí na jeseň.

Zaujímavý pohľad na ďalší vývoj má aj Bill Gates, ktorý tvrdí, že v závojoch sa stala chyba. Viac sa dozviete vo filtri svetových správ.


Severná Amerika: Koronavírus zabíja viac Američanov ako vojny

Amerika hlási 200 000 obetí koronavírusu. Trump však zodpovednosť popiera a tvrdí, že bez neho by to boli dva milióny.

O čom to je: Ak niekto stále porovnáva COVID-19 s chrípkou, mohla by ho zaujímať tohtotýždňová správa z USA. Krajina v utorok prekročila ďalší smutný míľnik, keď bolo v súvislosti s COVID-19 zabitých viac ako 200 000 ľudí.

V USA však od roku 2010 každoročne zomiera na chrípku odhadom 12 000 až 61 000 ľudí (podľa toho, aká závažná bola chrípková epidémia). COVID-19 je v súčasnosti v Spojených štátoch 3- až 16-krát smrteľnejší ako chrípka.

A zabúdame na skutočnosť, že štáty prijali určité protiepidemické opatrenia, prvá obeť bola vo februári a do konca roka zostávajú tri mesiace.

Kto by si to nepredstavoval, tu je niekoľko porovnaní:

  • za posledných päť vojen: Kórea, Vietnam, vojna v Perzskom zálive, Afganistan, Irak zomrelo viac ľudí ako mŕtvych amerických vojakov;
  • je to, akoby k útokom z 11. septembra došlo 66 dní po sebe;
  • takmer každý desiaty Američan, ktorý tento rok zomrel zomrel na COVID-19.

V roku 2018 by bol COVID-19 treťou hlavnou príčinou úmrtia Američanov. Druhý septembrový týždeň v roku 2020 bol vyrovnaný druhy za srdcovo-cievnymi chorobami, keď predbehla aj rakovinu.

Boli varovaní: Keď v marci epidemiológ Anthony Fauci predpovedanéže 200 000 Američanov môže zomrieť, mnohí ho obviňovali zo šírenia paniky. Dnes sa odhaduje, že do konca roka môže úplne zomrieť 378 tis Populácia USA. Ak by však 95 percent Američanov malo závoj, odhaduje sa, že to bude podstatne menej.

Rovnako ako v Európe to, samozrejme, uľahčuje veľa modelov COVID-19. Napríklad hovoria, že väčšina obetí mala inú diagnózu, aj tak čoskoro zomrú, a preto sa o nich nedá povedať, že by zomreli na COVID-19.

Je pravda, že od

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close