svet

Kto zmenil názor na závoj. Odporúča ich nosiť

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok aktualizovala svoje odporúčania týkajúce sa nosenia ochranných závojov počas pandémie COVID-19.

WHO odporúča nosiť masky na miestach, kde žije veľký počet ľudí, kde je zvýšené riziko šírenia choroby, napríklad v obchodoch alebo vo verejnej doprave. Agentúra AFP to zdieľa.

„Vlády by mali radiť širokej verejnosti, aby nosila masky tam, kde je šírenie vírusu rozšírené a kde je ťažké udržať fyzickú vzdialenosť – napríklad verejnú dopravu, obchody alebo iné uzavreté alebo preplnené priestory.“ “ Generálny tajomník WHO Tedros Adhan Ghebreyesus uviedol na tlačovej konferencii.

Šéf WHO hovorí, že ľudia nad 60 rokov alebo ľudia s vážnymi chorobami by mali nosiť respirátory v situáciách, keď nie je možné udržať sociálnu vzdialenosť. ,

V minulosti WHO odporučila nosiť záclony iba pre zdravotníckych pracovníkov, ľudí infikovaných novým koronavírusom a tých, ktorí sa o ňu starajú.

Vedúci WHO však zdôraznil, že samotné závoje nechránia ľudí pred infekciou. Ako povedal, umývanie rúk, rešpektovanie sociálnej vzdialenosti alebo iné opatrenia sú dôležité.

Zdravotníci by teraz mali nosiť respirátory nielen na liečbu pacientov, ktorí sú pozitívne na koronavírusy SARS-CoV-2, ale aj na všetkých nemocničných oddeleniach.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close