Kwon Soon-Woo opustil Australian Open v prvom kole

Kórejčan Kwon Soon-woo v utorok nastúpi v zápase prvého kola proti Slovákovi Lukasovi Kleinovi na Australian Open v Melbourne Parku v austrálskom Melbourne. [AP/YONHAP]

Kwon Soon-woo vypadol z Australian Open po prehre 3:1 so Slovákom Lukasom Kleinom v náročnom utorkovom zápase prvého kola.

Bolo to prvé vystúpenie kórejského tenistu na veľkom tenisovom turnaji odkedy v hneve vlani na jeseň odstúpila z Ázijských hier v Hangzhou.

Od začiatku to bola tvrdá súťaž. Klein, ktorý minulý týždeň postúpil do 128. kola cez kvalifikáciu, získal prvý set 7:6 a potom porazil Guan 7:0 v prvom siedmom tajbrejku.

Dvadsaťšesťročný Quan zdolal 25-ročnú Kleinovú 6:4 v druhom sete. Ale Kwon nedokázal udržať túto dynamiku v treťom sete, čo si vynútilo ďalší tajbrejk, ktorý Klein vyhral 7-3 a vyhral 7-6.

Kwan stratil trochu ducha vo štvrtom a poslednom sete zápasu plného výhod tam a späť.

Kwon prehrala set 6:3, čo jej dalo šancu postúpiť do ďalšieho kola na svojom prvom grandslame od predčasného odchodu na minuloročných US Open.

Pre Kwana to bol neuspokojivý začiatok sezóny 2024 po roku utrpenia zranenia ramena, ktoré ho vyradilo z prevádzky na šesť mesiacov v roku 2023.

Kwon, kedysi na 52. mieste, Klein prišiel na 163. mieste.

Bol to strmý pád pre Kwona, ktorý vyhral dva tituly na najvyššej mužskej ATP tour, jeden v roku 2021 a dva v januári 2023, kým sa o mesiac neskôr zotavil a začal svoju predĺženú pauzu.

Klein je pripravený urobiť ďalší krok na kurte vo štvrtok v zápase v druhom kole, ale Kwan je mimo turnaja, ale odmena 80 000 dolárov pre hráčov, ktorí sa dostanú do 128. kola v dvojhre mužov a žien.