šport

Snažíme sa robiť všetko správne

dnes 09:04
|

Vedenie hokejového klubu NHL Boston Bruins plánuje v blízkej budúcnosti zahájiť debaty o možnej budúcej spolupráci s potenciálnymi neobmedzenými voľnými hráčmi Zdenom Chárom a ďalšími obrancami Torey Krug. Generálny riaditeľ „medveďov“ Don Sweeney uviedol, že si nie je istý, či sa na zmluve dohodnú.

Kapitán Bostonu a vo veku 43 rokov najstarší muž NHL Chára nechystá ukončenie kariéry a rád by zostal v Bostone. „Cítim sa dobre a stále musím pokračovať. Chcem zostať súčasťou Bostonu Bruins, stále chcem ísť príkladom a zdieľať svoje skúsenosti.“ uviedol minulý týždeň slovenský obranca, ktorý odohral v profilige 22 sezón.

Chára podpísal ročné zmluvy s Bruins v marci 2018 a v marci 2019. Momentálne je bez zmluvy a pokiaľ nepodpíše novú, stane sa neobmedzeným voľným hráčom. S vekom jeho minút padli na ľad, ale v oslabeniach patril k veľmi dôležitým členom tímu Bruce Cassidyho.

„Oceňujem Zdenove slová. Je ikonou Bruins a bol pre nás veľmi dôležitým hráčom. Momentálne riešime situáciu v multiplayeri, snažíme sa robiť všetko pre to, aby náš klub napredoval a situácia ohľadom Zena je súčasťou tohto procesu. ““ povedal nhl.com Sweeney. Chára pôsobil v Bostone od roku 2006 a v sezóne 2010/2011 ako kapitán viedol „medveďov“ k zisku Stanleyho pohára. Ďalej sa venuje charitatívnym projektom:

„Som napojený na organizáciu, fanúšikov a mesto Boston. Bruins majú veľkú perspektívu a tešia sa na budúcnosť. Určite urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali ďalší Stanleyho pohár.“ Chára odohral v NHL 1553 zápasov a v tabuľke histórie figuruje na 15. mieste. V roku 2009 získal Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu ligy.

Pre budúcu sezónu zostáva platový strop tímov nezmenený na úrovni 81,5 milióna dolárov. Okrem Char a Kruga bude Boston riešiť budúcnosť potenciálnych obmedzených voľných hráčov – útočníka Jakea DeBruska a obrancu Matta Grzelcyka.

READ  Svetový víkend ženského ľadového hokeja sa vracia

Sweeney sa vyjadril aj k fínskemu brankárovi Tuukkovi Raskovi, ktorý počas play-off na vlastnú žiadosť opustil „bublinu“ v Toronte a vrátil sa k svojej rodine. Rask má platnú zmluvu na ďalší rok a v budúcej sezóne bude tímovou jednotkou. Slovenský brankár Jaroslav Halák mu bude opäť kryť chrbát.

Boston získal v tejto sezóne Prezidentskú trofej za prvé miesto v nedokončenej sezóne. V prvom kole play off vyradil Carolina Hurricanes, ale v semifinále Východnej konferencie nestačil na Tampu Bay Lightning. Chára si v trinástich barážach o play off pripísal dve asistencie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close