Avalanche Rookie Tournament Game 2 Plus/Minus

Ako v každom športe, aj tu zlé beriete s dobrým, a tak je čas pozrieť sa na plusy a mínusy v hre proti konkurencii. Kačice Šanca Avalanche.

Áno, zahŕňa to turnajové hry nováčikov.

Colorado Avalanche nemá špičkový talent, ktorý majú ostatné tímy na turnaji, ale bojujú a tento boj im priniesol dve víťazstvá v rade.

Anaheim môže mať jednu z najlepších perspektív v lige, ale Avalanche ich podržala, najmä v tretej tretine, a vyhrala 5:3.

+ Toto je toto

Áno, tak sa volá a áno, v dvoch zápasoch má na konte tri góly a jednu asistenciu. Zdá sa, že je vždy pri puku a skóre pre Colorado naštartoval prikrátkym gólom v druhej tretine. Jeho druhá prišla neskoro do prázdnej brány, ale mal aj ďalšie šance, vrátane veľkého náporu v druhej, ktorý dokázal zastaviť brankár Ducks.

21-ročný útočník má momentálne zmluvu v AHL s Eagles, no tlačí na zmluvu v NHL. Ak bude v tejto hre pokračovať počas celého roka, môže sa to stať.

– Oskar Olason

Olason mal záblesky, ale zakaždým, keď dával puk smerom k sieti, neprišiel nikam blízko. Očakávania od bývalého výberu v prvom kole sú veľké. V tretej tretine dobre zahral, ​​aby si ochránil puk a dostal ho von z vlastného pásma, a potom o striedanie či dve neskôr bol jeho najväčším nepriateľom.

Pri dvoch ľahkých príležitostiach na vyčistenie pásma bol trochu mäkký a puk dal preč. Druhýkrát to bolo obzvlášť svižné. Mal čas a priestor na vykorčuľovanie puku s jednogólovým náskokom, no namiesto toho sa ho snažil exekuovať v strede ľadu. Z jeho hokejky sa to ľahko vybralo a Ducks mali pásmo pod kontrolou. To sú chyby, ktorých sa nemôže dopustiť. Ak nebude tvoriť ofenzívne, nemôže tímu v defenzíve ublížiť.

READ  Tím Eclad Media predstaví najdôležitejšie body Collins Cupu v celej Ázii

+ Milo Rollens

Obrovský útočník, uvedený na 6’6″, hral veľa na oboch koncoch ľadu. Bol využitý vo všetkých situáciách a asistoval pri minimálne dvoch góloch, vrátane peknej prihrávky krížom cez ľad pre víťaza zápasu Jeremyho Hansela. 20-ročný hráč hral v minulej sezóne v QMJHL ofenzívne, no jeho práva momentálne nevlastní žiadny tím NHL. Vyzerá to tak, že zamieri späť do QMJHL, ale pre mladíka je to pôsobivá show.

+ Marož Zetlička

Jedlička bol v prvej tretine jedným z mála hráčov Avalanche. Pri obrannej modrej čiare ukradol puk obrancovi a prebral ho dvaja na jedného. Jeho úvodná strela bola zblokovaná, no minul odrazenú loptu. Na 20-ročného hráča, ktorý hrá na Slovensku profesionálnu ligu, vyzerá stále dosť surovo a určite vyzerá, že by mohol pridať nejaké svaly.

Páči sa mi, čo som doteraz videl, a je to pre neho dobrý úvod do severoamerického hokeja.

+ a – Jeremy Hansel

Hansel strelil víťazný gól v úniku od Ducks, ale bola to preňho noc hore-dole. Predvídateľnosť Anaheimu ho donútila k pár chybám a na druhej strane robil chyby bez akéhokoľvek tlaku na neho. V druhom bol dvojzmenný úsek, v ktorom bol veľmi silný a tieto dve zmeny viedli k dvom gólom Avalanche, ale väčšinou bol veľmi hore-dole. Miloval som jeho agresivitu v tretej tretine, udieral a vyvíjal tlak na Anaheim.

+ Simon LaFrance

Iste, na začiatku zápasu minul pri veľkom odraze dokorán otvorenú sieť, ale dôvod, prečo dostal +, je kvôli prechodu, ktorý mal v druhej tretine.

Po získaní puku v strednom pásme dostal veľkú ranu od obrancu Ducks a prenikol presne. O chvíľu neskôr v neutrálnej zóne vyrovnal Owena Allarda pre svoj gól v úniku. To je ten druh zmeny, ktorý priťahuje pozornosť trénerov.

READ  Top 10 zápasov, na ktoré si treba dať pozor počas septembrovej reprezentačnej prestávky

– Matt Steinberg

Niektorí z týchto draftových výberov NHL majú vyššie očakávania ako všetci ostatní, ktorí budú nedraftovaní, ale Steinberg bol viditeľný len pri jeho krátkom súboji a iba vtedy, keď bol v šestnástke za trest v útočnom pásme. Avalanche si dali tento rok záležať na tom, aby dostali Steinberga pod zmluvu, aby mohol dostať veľa príležitostí.

Avalanche zakončí nováčikovský turnaj zajtra o 16:00, zatiaľ čo Vegas Golden Knights dostanú šancu hrať.