Fidži prehrali so Slovenskom v San Juane majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov

(Fotokredit: FIFA cez Getty Images)

Fidži odštartovalo svoju kampaň na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v San Juan porážkou, keď v úvodnom zápase skupiny B prehralo 4:0 so silným Slovenskom.

Slováci dominovali v držbe a na území.

Fidži, ktoré sa zúčastňuje iba svojho druhého majstrovstva sveta vo futbale hráčov do 20 rokov, tvrdo pracovalo na vytvorení platformy, no aj keď ich úsilie a odhodlanie boli nespochybniteľné, snažili sa zastaviť prílev útočnej hrozby Slovenska.

Prízemná strela Matta Solkaia v 25. minúte sa odrazila od rúk a nôh brankára Fidži Aydina Mustahiba.

Napriek tomu, že prehrávali s Mustahipom 2:0, Fidžijčania sa pomaly dokázali dostať do hry, keď sa blížil polčas.

V San Juane bol horúci a vlhký večer a možno pochopiteľne tempo a intenzita futbalu v druhej tretine klesli, keď Slovensko naďalej diktovalo hru, no bez šnúry vyložených šancí, ktoré si vytvorili v úvodných minútach.

Tretí gól napokon padol v 70. minúte, keď center Artura Gajdoša z ľavého krídla unikol obrancom aj útočníkom, aby výsledok nespochybnil.

Štvrtý nasledoval v 79. minúte. Timotej Zambor, ktorý viackrát hrozil gólom, napokon našiel svoj cieľ vysokou hlavičkou.

Voľný kop Mohameda Rahima z diaľky bol najbližší, aký sa Fidžijčanom v druhom polčase podarilo, aj keď proti silnému Slovensku budú mať istotu zlepšeného druhého polčasu.

Ďalším na Fidži sú USA v San Juan – Američania vo svojom úvodnom zápase vyhrali nad Ekvádorom.