Emma Raduganu odštartuje rok 2023 víťazstvom v Aucklande s oneskoreným dažďom | tenis

Emma Raducanuová vyhrala svoj prvý zápas na WTA Tour 2023, keď v utorok v 1. kole ASP Classic v Aucklande zdolala Lindu Fruhvirtovú. Raduganuová prepustila svoj prvý set 17-ročnej Češke, ale odskočila a vyhrala druhý a tretí v zápase ovplyvnenom dažďom.

Stručný návod

Ako sa môžem prihlásiť na odber upozornení na športové novinky?

šou

• Stiahnite si aplikáciu Guardian z iOS App Store pre iPhone alebo vyhľadajte „The Guardian“ v Google Play Store pre Android.
  • Ak už máte aplikáciu Guardian, uistite sa, že máte najnovšiu verziu.
  • V aplikácii Guardian klepnite na tlačidlo Menu v pravom dolnom rohu, potom na Nastavenia (ikona ozubeného kolieska) a potom na Upozornenia.
  • Zapnite upozornenia hry.

ďakujem za komentár.

Britka, ktorá je na 78. mieste na svete, porazila Fruhvirtovú, ktorá zaostáva o jedno nasadenie, 4:6, 6:4, 6:2. Fruhvirtová bola najmladšou hráčkou v prvej stovke a Koko Goffová sa stala najmladšou hráčkou, ktorá získala svoj prvý titul na okruhu WTA na septembrovom finále v Chennai.

Radučanu čaká v osemfinále 24-ročná Slovenka Viktória Kuzmová.

Keď sa ho spýtali na čas, ktorý mu trvalo dohrať úvodný zápas, Raduganu povedal: „Myslím, že to boli asi štyri hodiny.“ Úprimne, ešte ani neviem, koľko je hodín.

„Je to skvelá bitka, Linda je skvelá mladá hráčka. Bol to pre mňa iný beh, pretože som normálne najmladšia. Veľké opory pre ňu a ďakujem všetkým, že sa k nám pridali.“

V Austrálii, Novak Djokovič Ďalšieho nadšeného prijatia sa mu dostalo, keď nastúpil na kurt na zápas proti Francúzovi Constantovi Lestienovi na Adelaide International Stadium.

Djokovič stratil iba jedno podanie v sete, kým svojho súpera brejkol v piatom geme úvodným gemom na podanie. Potom dvakrát brejkol na začiatku setu, aby postúpil do druhého kola s víťazstvom 6-3, 6-2.

„Hral som dobre,“ povedal. „Prvých šesť zápasov bolo veľmi súťaživých a nikdy predtým som sa s ním nestretol. Je to kontrapunker, ktorý nerobí príliš veľa chýb. Má zložité podanie a trafí svoje miesta. Ale keď som urobil ten zlom na 3:2 v prvom sete, vystupňoval som to a myslel som si, že hrám dobrý tenis po zvyšok zápasu.

Djokovič bude čeliť ďalšiemu Francúzovi Quentinovi Hallisovi. Po odchode Lorenza Sonega vypadol aj minuloročný finalista Australian Open Daniil Medvedev.

Andy Murray mal nešťastný štart do roku 2023, keď prehral v priamych setoch so Sebastianom Gordom v Adelaide. Korda, ktorý má 22 rokov a je o 13 rokov mladší ako Murray, vyhral predchádzajúce stretnutie na Gijon Open 2022. 6 stôp 5 Američan, ktorý je na 33. mieste na svete a je o 16 miest vyššie ako štvrtý Brit, zopakoval tento výkon s víťazstvom 7-6 (3) 6-3 za hodinu a 56 minút.

Aj na United Cupe Chorvátsko a Poľsko postúpili do skupinovej fázy po tom, čo zdolali Francúzsko a Švajčiarsko. Poľsko sa v stredu vo finále v Brisbane stretne s Talianskom, v Perthe s Gréckom Chorvátsko a v Sydney so Spojenými štátmi. Tím bez prehry s tromi víťazmi a lepšou bilanciou postúpi do semifinále, ktoré sa začína v piatok.

READ  Polmans postúpil do kvalifikácie Australian Open 2023 | 10. januára 2023 | Všetky novinky | Novinky a funkcie | Novinky a udalosti