Premier League: Son Heung-Min strelil 4 góly za Southampton

včera 17:05
|

Kórejský futbalista Son Heung-Min strelil triumf Tottenhamu Hotspur v štyroch góloch v nedeľňajšom 2. kole anglickej ligy na pôde Southamptonu 5: 2. Asistoval mu Harry Kane, ktorý potom sám pridal piaty zásah hostí.

22:00 AKTUALIZOVANÉ O ZÁPASE LEICESTRU

Hráči Chelsea a Liverpoolu diskutujú s hlavným rozhodcom

Prečítajte si tiež

Southampton mal síce na začiatku viac z hry a po polhodine hry ho poslal do vedenia Danny Ings, potom však nasledovalo slávnostné predstavenie juhokórejského reprezentanta Son. Najskôr vyrovnal v nastavenom čase prvého polčasu na 1: 1 a po zmene strán pridal ďalšie 26 zásahov za 26 minút. Kane si pripísal štyri asistencie a v 82. min pridal zverencom Jose Mourinha piaty gól. Ings potom z penalty iba napravil jasnú prehru so Southamptonom.

Tottenham si pripísal prvé tri body do tabuľky, v prvom kole podľahol doma s Evertonom 0: 1. Southampton je dva body bez bodu s nelichotivým skóre 1: 6.

Son zaznamenal svoj premiérový hetrik v anglickej lige a pridal ešte jeden kúsok. „Je neuveriteľné streliť štyri góly v Premier League, je to pre mňa veľká česť. Ale bez Harryho by som ich nedal, je jednoducho skvelý a zaslúži si česť muža zápasu. Už sa poznáme máme vynikajúci vzťah na ihrisku i mimo neho. “ uviedol kórejský zástupca pre televíziu BT Sport.

Kane k svojim slovám dodal: „Dnes sme si ukázali vzájomné vzťahy, ktoré budujeme, a bolo skvelé vidieť, ako to dnes ukončí. Som na neho hrdý, že dosiahol svoj prvý hetrik.“

Duel Newcastle – Brighton ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

READ  Nová tenisová kolekcia využíva viac štandardných technológií farbenia

Newcastle United stále nemal na svojom štadióne v Brightone dosť bez zraneného slovenského brankára Martina Dúbravku a prehral hladko 0: 3. Dva góly v úvodnej sedemminútovke zápasu predstavil francúzsky útočník Neal Maupay, skóre spečatil mladý Ír Aaron Connolly v 83. min. Newcastle nenadviazal na svoje víťazstvo z prvého kola na pôde West Hamu, Brighton si pripísal prvé tri body do tabuľky.

Leicester City je po nedeli na čele neúplnej tabuľky o skóre pred ostatnými šesťbodovými tímami Everton, Arsenal, Liverpool a Crystal Palace. „Líšky“ si doma poradili s Burnley 4: 2, hoci prehrávali od 10. minúty. Do prestávky však vyrovnali a v druhom pridali ďalšie tri góly.

2. kruh Premier League:

Southampton FC – Tottenham Hotspur 2: 5 (1: 1)

Ciele: 32. a 90. Ings (druhý 11 m) – 45. + 2, 47., 64. a 73. syn Heung, 82. Kane

Newcastle United – Brighton and Hove Albion 0: 3 (0: 2)

Ciele: 4. a 7. Maupay (prvých 11 m), 83. Connolly, RC: 89. Bissouma (Brighton)

Leicester City – FC Burnley 4: 2 (1: 1)

Ciele: 20. Barnes, 51. Pieters (vlastný), 61. Justin, 79. Praet – 10. Wood, 73. Dunne