Premier League: Son Heung-Min strelil 4 góly za Southampton

včera 17:05
|

Kórejský futbalista Son Heung-Min strelil triumf Tottenhamu Hotspur v štyroch góloch v nedeľňajšom 2. kole anglickej ligy na pôde Southamptonu 5: 2. Asistoval mu Harry Kane, ktorý potom sám pridal piaty zásah hostí.

22:00 AKTUALIZOVANÉ O ZÁPASE LEICESTRU

Hráči Chelsea a Liverpoolu diskutujú s hlavným rozhodcom

Prečítajte si tiež

Southampton mal síce na začiatku viac z hry a po polhodine hry ho poslal do vedenia Danny Ings, potom však nasledovalo slávnostné predstavenie juhokórejského reprezentanta Son. Najskôr vyrovnal v nastavenom čase prvého polčasu na 1: 1 a po zmene strán pridal ďalšie 26 zásahov za 26 minút. Kane si pripísal štyri asistencie a v 82. min pridal zverencom Jose Mourinha piaty gól. Ings potom z penalty iba napravil jasnú prehru so Southamptonom.

Tottenham si pripísal prvé tri body do tabuľky, v prvom kole podľahol doma s Evertonom 0: 1. Southampton je dva body bez bodu s nelichotivým skóre 1: 6.

Son zaznamenal svoj premiérový hetrik v anglickej lige a pridal ešte jeden kúsok. „Je neuveriteľné streliť štyri góly v Premier League, je to pre mňa veľká česť. Ale bez Harryho by som ich nedal, je jednoducho skvelý a zaslúži si česť muža zápasu. Už sa poznáme máme vynikajúci vzťah na ihrisku i mimo neho. “ uviedol kórejský zástupca pre televíziu BT Sport.

Kane k svojim slovám dodal: „Dnes sme si ukázali vzájomné vzťahy, ktoré budujeme, a bolo skvelé vidieť, ako to dnes ukončí. Som na neho hrdý, že dosiahol svoj prvý hetrik.“

Duel Newcastle – Brighton ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Newcastle United stále nemal na svojom štadióne v Brightone dosť bez zraneného slovenského brankára Martina Dúbravku a prehral hladko 0: 3. Dva góly v úvodnej sedemminútovke zápasu predstavil francúzsky útočník Neal Maupay, skóre spečatil mladý Ír Aaron Connolly v 83. min. Newcastle nenadviazal na svoje víťazstvo z prvého kola na pôde West Hamu, Brighton si pripísal prvé tri body do tabuľky.

READ  IIHF odmieta ponuku Litvy na usporiadanie majstrovstiev sveta mužov

Leicester City je po nedeli na čele neúplnej tabuľky o skóre pred ostatnými šesťbodovými tímami Everton, Arsenal, Liverpool a Crystal Palace. „Líšky“ si doma poradili s Burnley 4: 2, hoci prehrávali od 10. minúty. Do prestávky však vyrovnali a v druhom pridali ďalšie tri góly.

2. kruh Premier League:

Southampton FC – Tottenham Hotspur 2: 5 (1: 1)

Ciele: 32. a 90. Ings (druhý 11 m) – 45. + 2, 47., 64. a 73. syn Heung, 82. Kane

Newcastle United – Brighton and Hove Albion 0: 3 (0: 2)

Ciele: 4. a 7. Maupay (prvých 11 m), 83. Connolly, RC: 89. Bissouma (Brighton)

Leicester City – FC Burnley 4: 2 (1: 1)

Ciele: 20. Barnes, 51. Pieters (vlastný), 61. Justin, 79. Praet – 10. Wood, 73. Dunne