Portugalsko zaznamenalo masívne víťazstvo 9:0 nad Luxemburskom – kvalifikácia na Euro 2024 | Futbalové správy

Bruno Fernandes z Manchestru United pri rekordnom víťazstve Portugalska pridal tri asistencie a jeden gól; Wales porazil Lotyšsko vďaka gólom Aarona Ramseyho a Davida Brooksa; Chorvátsko, Island a Slovensko vyhrali svoje zápasy proti Arménsku, Bosne a Hercegovine a Lichtenštajnsku.

7:22, Spojené kráľovstvo, utorok 12. septembra 2023

Portugalsko predĺžilo svoj perfektný štart do kvalifikácie skupiny J na Euro 2024 porážkou Luxemburska 9:0.

Hoci chýba Cristiano Ronaldo kvôli suspendácii, Portugalsko Stredopoliar Manchestru United Bruno Fernandes predviedol na Estadio Algarve dominantnú parádu, keď dosiahol hetrik asistencií a až neskoro skóroval v doteraz najväčšom medzinárodnom víťazstve krajiny.

Goncalo Inacio otvoril skóre po 12 minútach a nápor útočníka Paris Saint-Germain Goncala Ramosa čoskoro dostal domácich pod úplnú kontrolu.

Inacio sa posunul na štvrté miesto v prestávke v prvom polčase po ďalšej skvelej dodávke od Fernandeza.

Obrázok:
Bruno Fernandes mal tri asistencie a strelil gól Portugalsku

Zverenci Roberta Martineza nezaháľali a tesne pred hodinou našiel Fernandez útočníka Liverpoolu Dioga Jotu, ktorý sa vrhol na piate zakončenie.

Jota opäť nastúpil po 20 minútach, šiesty Ricardo Horta. Fernandez potom predviedol svoje osobné maximum pekným gólom neskoro a Joao Felix dosiahol šesť víťazstiev zo šiestich.

Slovensko Päť bodov za Portugalskom začali tvrdo narážať Lichtenštajnsko 3:0 v Bratislave gólmi Davida Hanka, Ontreja Dudu a Roberta Maaga z prvých šiestich minút.

V nadstavenom čase skóroval Alfred Finnbogason Island Výhra 1:0 Bosna a Hercegovina V Reykjavíku.

Chorvátsko Po výhre 1:0 sa dostali na čelo skupiny D ArménskoNa všetky tri body stačil skorý zásah Andreja Kramariča.

Obrázok:
Aaron Ramsey z Cardiffu strelil penaltu v prvom polčase, keď Wales vyhral v Lotyšsku 2:0.

Wales ft Lotyšsko Teraz zaostávajú za Tureckom o tri body, aby zvýšili svoju nádej dostať sa do finále budúceho leta v Nemecku výhrou 2:0 v Rige.

READ  Paríž | Todič a Krajič získali titul vo štvorhre

Kapitán Aaron Ramsey strelil svoj 100. gól z penalt v prvom polčase a David Brooks zabalil všetko v druhom nadstavenom čase a odišiel z Lotyšska bez víťazstva v piatich zápasoch.