Hlavné správy

Kým sa začalo konanie proti slovenskej trojici, polícii sa nepodarilo vypátrať údajných unesených

Prípad proti trom slovenským mužom obvineným z únosu dlžníka, uviazania na holého stromu a kopnutia do neho narazil do múru, pretože sa nepodarilo nájsť svedectvo obete.

Peter Dupta (49), Anton Trisik (47) a Adam Masurkovic (22) boli uväznení pre podozrenie z únosu a vydierania a obeť bola ľahko zranená.

Prokurátori dnes ráno povedali sudcovi Audrey Demigoli, že obvinený zjavne uviedol polícii falošnú adresu a pri pokuse o privolanie ho obesili.

Všetci traja obžalovaní vypovedali, čo obeť povedala na otázku policajtov.

Obeť je dlžná Triskikovi a nebola splatená, informovalo prokuratúra. Súd uviedol, že traja muži našli obeť v bare v Melihe a vtiahli ho do auta. Vo vnútri auta spojili ruky a odviezli ho k El-Ahraxovi v Melihe, kde ho vyzliekli, priviazali o strom a zbili. Potom ho opäť obliekli a odviezli do hotela v Slime, kde od neho požadovali peniaze.

Na druhý deň povedali, že sa chystajú podpísať úverovú ústavu u notára – ten zatiaľ nebol políciou identifikovaný ani kontaktovaný. Prešli k notárovi, odmietli im však pomôcť a potom obeť utiekla a utiekla do neďalekého Starbucks.

Postihnutý utrpel pri udalosti ľahké zranenie ruky a trupu.

Keď sa prípad ráno zavolal, inšpektorka Jessica Pessina súdu vysvetlila, že polícia sa v súčasnosti snaží obeť vypátrať, aby vypovedala.

Rukavice, ktoré muži nosili, sa našli v ich hotelovej izbe a predpokladá sa, že boli použité počas násilností páchaných na obeti, uviedol inšpektor. V miestnosti sa podľa neho našli aj obete zakrvavené tričko. Bol vystavený na súde spolu s mužskými mobilnými telefónmi.

Prípad sa má obnoviť budúci týždeň.

Inšpektori Jessica Pesina, Ryan Mario Vella a Joseph Pustill stíhajú trestné stíhanie.

Advokáti Stefano Filletti a Stephen Donna Lowell sú obhajcami obžalovaných.

READ  Žena rokuje o ďalších vakcínach Pfizer pre Slovensko. Ľubica Karvašová

čítaj viac: Únos troch mužov ohrozoval Slovákov nožom pri Melihe

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close