Svet

Labouristi tvrdia, že vzbura nie je väčšia, ako sa očakávalo – ale strata Jess Phillips je pre Keira Starmera veľkou ranou | politické správy

Väčšina poslancov, ktorí sa vzbúrili proti Sirovi Keirovi Starmerovi, sú menšie postavy, ktoré zastávajú menej dôležité posty – ale Jess Phillips, vysoko postavený tieňový minister vnútra, je výraznou výnimkou.

Autor: John Craig, hlavný politický korešpondent @joncraig


Streda 15. novembra 2023 22:40, Spojené kráľovstvo

Vzhľadom na búrlivú náladu medzi toryovskými poslancami tento týždeň sa Sirovi Keirovi Starmerovi uľaví, že vzbura popredných labouristických poslancov v súvislosti s prímerím medzi Izraelom a Hamasom sa obmedzila na približne tucet poslancov.

Áno, celkovo 56 labouristických poslancov bolo medzi 125, ktorí hlasovali za návrh SNP. Vyzvite okamžité prímerie. Ak by zradcovia ako Jeremy Corbyn a Diane Abbott boli stále labouristickými poslancami, číslo by bolo 61.

Medzi 56 patrí mnoho takzvaných „obvyklých podozrivých“ z labouristickej ľavice: roztlieskavačky Corbyna ako Richard Burgon, Ian Lavery, Rebecca Long-Bailey, John McDonnell, bývalý „spriaznenej duše“ Angely Raynerovej Sam Darry a John Trickett.

Najnovšia politika: Starmer čelil obrovskému prevratu

Pre sira Keira bolo rozhodujúce, že neexistovali žiadni rebeli z tieňového kabinetu a deväť tieňových ministrov a parlamentných súkromných tajomníkov, takmer všetky menšie osobnosti, zastávalo menej dôležité funkcie. Väčšina z nich nemá ani domáce meno vo svojom vlastnom dome.

Veľkou výnimkou je však Jess Phillips, vysokoprofilový a extrovertný tieňový minister vnútra, agresívny a presvedčivý mediálny herec a neľútostný prenasledovateľ vlády konzervatívcov v Commons.

Po tomto povstaní bol najväčšou stratou pre frontovú líniu Sira Gaira. Líder labouristov by mal dostať milosť po poriadnej prestávke a možno bude hľadať dôvod, prečo ho postaviť späť do čela pred všeobecnými voľbami.

Počas päťhodinovej rozpravy sa hovorilo o zákulisnej dohode medzi labouristami a konzervatívcami s cieľom vyhnúť sa hlasovaniu o návrhu na prímerie SNP v snemovni a lobby.

READ  Obyvateľ bytu v Sydney zúrivo písal o nechutnej praktike

Hovorilo sa, že vláda nebude hlasovať proti novele zákona o práci, pretože je príliš nevýrazná a neškodná a nie je príliš vzdialená od vlastného postoja vlády, ktorým je nehlasovať za návrh SNP.

Ukázalo sa však, že to bola konšpiračná teória, ktorú šírila labouristická ľavica a vláda nič z toho nemala. Keď sa o 19:00 začalo hlasovanie o návrhu labouristov, „Nie!“ Skoro ako „Hej!“

Koniec koncov, prečo by Rishi Sunak bojoval proti vlastným rebelujúcim poslancom? RwandaVyhodenie Suelly Bravermanovej a odvolanie lorda Davida Camerona – aby si ušetril rozpakov Sira Keira a vypustil ho z funkcie?

Prečo vlastne? V deň, keď predseda vlády čelil svojej vlastnej potenciálnej vzbure, boli toryovia potešení, keď videli trucovať Sira Gaira.

Aj keď vedenie labouristov teraz trvá na tom, že vzbura je menej vážna, ako sa očakávalo.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close