Veda

Ľadová kôra Európy „voľne pláva“ v skrytom oceáne Mesiaca, odhaľujú nové snímky Juno

29. septembra 2022 sa kozmická loď Juno od NASA priblížila najbližšie k Európe, pričom sa priblížila na 220 míľ (355 kilometrov) od zamrznutého povrchu mesiaca Jovian. Pohľad na Európu zblízka odhaľuje neuveriteľné detaily chaotického terénu Mesiaca a odhaľuje, že jeho ľadová kôra už nie je tam, kde bývala. Snímky tiež ukázali novoobjavený útvar, ktorý bol pre svoj zvláštny tvar prezývaný „platypus“.

Nedávno boli zverejnené zistenia, ktoré umožnili snímky JunoCam Planetárny vedecký časopisZatiaľ čo výsledky získané z obrázkov s vysokým rozlíšením zachytených Stellar Reference Unit (SRU) kozmickej lode boli publikované v časopise planéta jgr,

Predpokladá sa, že pod ľadovou kôrou Európy leží slaný oceán obsahujúci dvakrát toľko vody ako všetky oceány Zeme dohromady. NASA, Nerovný terén Mesiaca obsahuje zložitú sieť hrebeňov a tmavých škvŕn, čo naznačuje možné oblaky vodnej pary, ktoré by mohli uniknúť do vesmíru.

Obrázok k článku s názvom Ľadová kôra Európy „voľne pláva“ cez skrytý oceán Mesiaca, naznačujú nové obrázky Juno

obrázok, NASA/JPL-Caltech/SwRI

Čiernobiely obrázok povrchu Európy zachytil Juno's SRU počas blízkeho preletu a odhaľuje oblasť so sieťou jemných rýh a dvojitých hrebeňov alebo párov dlhých paralelných čiar vysoko v ľade. , Drobné biele bodky viditeľné na obrázku sú vysokoenergetické, prenikajúce častice, ktoré sú výsledkom silného radiačného prostredia okolo Mesiaca. Medzitým môžu byť tmavé škvrny spojené s bublinami tekutiny stúpajúcimi spod ľadu (známe aj ako aktivita kryovulkanických oblakov).

Vpravo dole na obrázku je ptakopysk, ktorý v najširšom bode meria 42 míľ (67 kilometrov). Má výrazné vrcholy a tmavý červenohnedý materiál s hrudkovitou matricou vyplnenou ľadovými blokmi širokými 0,6 až 4,3 míle (1 až 7 kilometrov).

Okolo okrajov platypusu sa hrebeňové štruktúry zrejme zrútia. Tieto štruktúry podporujú teóriu, že ľadová škrupina Mesiaca môže ustúpiť v oblastiach, kde sú pod povrchom skryté zásoby slanej vody z podpovrchového oceánu. „Tieto vlastnosti naznačujú súčasnú povrchovú aktivitu a prítomnosť podpovrchovej tekutej vody na Európe,“ povedala Heidi Baker, hlavná spoluriešiteľka SRU v laboratóriu Jet Propulsion Laboratory NASA. vyhlásenie,

Obrázok k článku s názvom Ľadová kôra Európy „voľne pláva“ cez skrytý oceán Mesiaca, naznačujú nové obrázky Juno

obrázok, Údaje o obrázku: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS. Spracovanie obrazu: Björn Jonsson (CC BY 3.0)

Snímky nasnímané kamerou vo viditeľnom svetle na kozmickej lodi Juno, JunoCam, ukazujú veľmi podrobne zlomy, hrebene a pásy pokrývajúce povrch Mesiaca. Tieto útvary na povrchu Európy erodovali pevniny staré viac ako 90 miliónov rokov. NASA,

Tieto povrchové vlastnosti podporujú teóriu, že vonkajšia ľadová škrupina Európy sa otáča a v podstate voľne pláva. Teória „skutočného polárneho putovania“, ako je známa, tvrdí, že ľadová pokrývka na severnom a južnom póle Európy už nie je tým, čím bývala.

„Skutočné polárne putovanie nastáva, keď sa ľadová škrupina Európy odtrhne od jej skalnatého vnútra, čo vedie k vysokej úrovni napätia na škrupine, čo spôsobuje predvídateľné vzory zlomenín,“ spoluriešiteľka Juno Candy Hansenová, ktorá vedie plánovanie JunoCam v odbore Planetary Science. Inštitút v Tucsone v Arizone to uviedol vo vyhlásení. „Je to prvýkrát, čo boli tieto zlomové vzory zmapované na južnej pologuli, čo odhaľuje, že vplyv skutočného polárneho putovania na povrchovú geológiu Európy je rozšírenejší, ako sa doteraz predpokladalo.“

Snímky JunoCam podnietili prehodnotenie pozoruhodného prvku na povrchu Európy. Hansen poznamenal, že Guernsey, pôvodne považovaný za impaktný kráter široký 13 míľ (21 km), v skutočnosti pretínal vrcholy a vytváral oválny tieň.

Misia NASA Juno bola spustená v roku 2011 s cieľom preskúmať Jupiter a jeho rôzne mesiace. Európa je pre vedcov mimoriadne zaujímavá, pretože chcú vedieť, či sa na ľadovom mesiaci mohol vyvinúť život. To je dôvod, prečo Mesiac získava ďalšie kozmické lode, aby preskúmali jeho zvláštne črty. NASA Europa Clipper Mission Očakáva sa, že v roku 2030 dosiahne Jupiter a bude študovať magnetické pole Európy, aby sa potvrdilo, či pod jeho ľadovou kôrou existuje oceán. Misia JUICE Európskej vesmírnej agentúry Zamieril do Jovianskeho systému, aby preskúmal plynného obra a jeho tri oceánske mesiace.

Sledujte nás a získajte viac vesmírnych letov vo svojom živote X A záložky venované Gizmodo stránka vesmírnych letov,

READ  V skutočnosti je obloha Venuše pokrytá kyslíkom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close