Veda

Legionárska choroba New Hampshire: jeden mŕtvy, jeden hospitalizovaný

Úradníci verejného zdravotníctva uviedli, že muž z Massachusetts zomrel a muž z Rhode Island bol hospitalizovaný po tom, čo mu bola diagnostikovaná legionárska choroba po nedávnej návšteve Mountain View Grand Resort & Spa v Whitefield, N. H. Was.

Divízia verejných zdravotníckych služieb v New Hampshire vyšetruje infekcie s cieľom určiť možné zdroje expozície, uviedli úradníci v piatok vo varovaní pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Vedenie rezortu uviedlo, že sa „zaviazalo k blahu každého, kto prejde dverami“ a zdôraznilo, že predstavitelia verejného zdravotníctva neprišli k záveru, odkiaľ infikovaní ľudia pochádzajú.

Štát potvrdil, že si nemôže byť istý, kde sa títo jedinci nakazili, a úzko spolupracujeme s New Hampshire Division of Public Health Services a New Hampshire Department of Environmental Services, aby sme zistili, „Budeme skúmať, či boli obaja jednotlivci zasiahnutí ako výsledkom návštevy nehnuteľnosti na jeseň 2023,“ uviedol rezort vo vyhlásení.

Rezort povedal: „Pokračujeme v dodržiavaní našich prísnych a konzistentných protokolov, aby sme zaistili čo najlepšie zdravie a bezpečnosť našich hostí a personálu, zatiaľ čo čakáme na najnovšie výsledky testov, aby sme potvrdili potenciálny zdroj.“

Tieto prípady predstavujú druhú skupinu legionárskych infekcií hlásených v New Hampshire za menej ako rok.

V marci predstavitelia verejného zdravotníctva uviedli, že spojili pár kempingov v Meredith, N.H., s prepuknutím legionárskej choroby, ktorou sa medzi rokmi 2021 a januárom 2023 nakazilo päť ľudí. Všetci piati boli hospitalizovaní a všetci zostali v Meredith Woods a Clearwater Campgrounds. Komplikované pred ochorením, uviedli úradníci. Všetci sa uzdravili.

v pohotovosti ale V piatok úradníci povedali poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, aby zvážili legionársku infekciu ako možnú príčinu prípadov zápalu pľúc v nelekárskych prostrediach a aby sa pacientov spýtali, či cestovali, vrátane cestovania do okolia, 14 dní pred nástupom príznakov.

READ  Príbeh ľudskej evolúcie prepísaný novými údajmi a väčším výpočtovým výkonom

„Legionárska choroba je zápal pľúc charakterizovaný horúčkou, kašľom, dýchavičnosťou, bolesťami svalov, hlavy a pľúcnymi infiltráciami v súlade so zápalom pľúc,“ uvádza sa vo varovaní. „Choroba je často natoľko závažná, že si vyžaduje hospitalizáciu, a to je problém [up] Až 10% úmrtnosť.“

Predstavitelia verejného zdravotníctva uviedli, že baktérie, ktoré spôsobujú legionársku chorobu, sa často nachádzajú vo vode a pôde a ľudia sa zvyčajne nakazia, keď sa voda obsahujúca baktérie stane aerosólom a je vdýchnutá.

Varovanie uviedlo, že väčšina infekcií sa vyskytuje náhodne, ale niektoré ohniská sú spojené s komunitnými dodávkami vody vo veľkých zariadeniach, ako sú hotely, bytové domy a nemocnice.

Do tejto správy prispel korešpondent Globe Adam Sennott.


Jeremy C. Fox je k dispozícii na adrese [email protected]. hoň ho @jeremycfox,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close