Veda

Lekári odrezali polovicu mozgu 6-ročného dievčaťa, aby zastavili záchvaty

Brianna Bodley, 6, (bez obrázku) podstúpila 10-hodinovú hemisferektómiu, aby jej odstránili polovicu mozgu po tom, čo jej diagnostikovali zriedkavé chronické zápalové ochorenie.
getty obrázky

  • Minulý mesiac lekári vykonali 10-hodinovú hemisferektómiu 6-ročnému dievčatku z južnej Kalifornie.
  • Brianna Bodley trpela pravidelnými záchvatmi v dôsledku zriedkavého chronického zápalového ochorenia.
  • Procedúra umožní Brianne žiť normálny život – aj keď je zapnutá iba polovica mozgu.

je tam 6 ročné dievča Si v poriadku Po 10-hodinovom zákroku, pri ktorom mu lekári vyrezali polovicu mozgu, aby sa pokúsili odstrániť jeho každodenné záchvaty.

Podľa medializovaných informácií strávi 6-ročná Briana Bodley zvyšok života len s polovicou mozgu. Lekári však tvrdia, že napriek tomu bude čoskoro môcť viesť úplne normálny život.

„Po operácii bola celá ľavá časť jej tela vypnutá,“ povedala Crystal Bodley, Briannina matka. KABCMiestna predajňa v Los Angeles.

Po sérii záchvatov minulý rok bola Brianne v auguste 2022 pôvodne diagnostikovaná epilepsia, napísala Crystal Bodley na stránka GoFundMe Pre jeho dcéru. O mesiac neskôr lekári diagnostikovali Brianne Rasmussenovu encefalitídu, veľmi zriedkavé neurologické ochorenie, ktoré zvyčajne postihuje len polovicu mozgu.

Rasmussenova choroba je chronické zápalové ochorenie najčastejšie u detí mladších ako 10 rokov. Lekári sa spočiatku pokúšali liečiť Briannu liekmi proti záchvatom a steroidmi, ale choroba pomaly postupovala, uviedla KABC.

Ak sa nelieči, deti môžu trpieť určitou paralýzou, kognitívnymi deficitmi a rečovými problémami, podľa National Institutes of Health.

Podľa KABC doktor Aaron Robison, detský neurochirurg z Loma Linda University Health, povedal Brianniným znepokojeným rodičom, že jej mozog sa zmenšuje, pretože záchvaty si na nej veľmi vybrali.

Odporúčal vypnúť polovicu Brianninho mozgu.

READ  Veríte vedcom alebo plačúcim očiam vášho psa?

„Jednoduché odpojenie stačí na úplné zastavenie choroby a v podstate na jej vyliečenie,“ povedal Robison pre portál.

Robison povedal, že v minulosti lekári odstránili polovicu mozgu, ale tento postup by mohol mať vážne vedľajšie účinky. Je ľahké izolovať neaktívnu polovicu mozgu.

28. septembra mala Brianna 10-hodinovú hemisferektómiu.

„Bolo to dlhých desať hodín,“ povedala Crystal Bodleyová. cnn,

Ľavá strana jeho mozgu si teraz kompenzuje odrezanú pravú stranu a zisťuje, ako to kompenzovať, aby mohol žiť plnohodnotný život.

Aktualizácia z 3. októbra na Brianninej stránke GoFundMe uviedla, že je mimo JIS a zotavuje sa v detskej nemocnici. Bude musieť absolvovať intenzívnu stacionárnu rehabilitáciu, aby sa opäť naučil chodiť a hýbať rukami, napísala jeho matka.

Brianna už nikdy neobnoví jemné motorické zručnosti ľavej ruky ani periférne videnie ľavého oka. Robison však pre CNN povedal, že postup nezmení osobnosť malého dievčatka.

„Brianna bude stále tá istá osoba aj po tom, čo jej vyrežú polovicu mozgu,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close