Liga majstrov: PSG porazilo Manchester United v megahove

včera 21:00
|

Manchester United v H-skupine na Old Trafford prehral s Parížom St. Germain 1: 3.

Duel Manchester United – Paríž Saint-Germain ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

AKTUALIZOVANÉ O MUŽI UTD – ZÁPAS PSG

Po 32 minútach hry Rashford prenikol po pravej strane a pridal gól za tím hostí. Stav je teraz 1 – 0 pre tím United. V druhom polčase sa PSG ujal vedenia opäť v 66. minúte Marquinhos a potom dostal červenú kartu po druhej žltej za podrazenie domáceho Freda. V nadstavenom čase spečatil skóre Neymar.

O postupujúcich sa rozhodne až v záverečnom kole, keďže na čele tabuľky sú tri deväťbodové tímy. Spolu s MUFC a PSG aj RB Lipsko, ktoré zvíťazilo na pôde Basaksehir Istanbul po rozstrele 4: 3, a to aj napriek hetriku domáceho Irfana Can Kahveciho.

Martin Škrtel v zápase Basaksehir - RB Lipsko

Martin Škrtel v zápase Basaksehir – RB Lipsko

Zdroj: SITA

Hráči tureckého šampióna utrpeli štvrtú prehru v skupine, Martin Škrtel odohral prvý polčas. Slovenský obranca nastúpil v základnej zostave a v 26. min si nešťastne narazil do vlastnej brány strelou Marcela Sabitzera a nohy Yussufa Poulsena. UEFA nakoniec zásah pripísala dánskemu útočníkovi.

V 43. minúte hosťujúci tím zmenil stav na 2 – 0, keď Nordi Mukiele zakončil útočnú akciu po ľavej strane gólom tzv. „Nožničkami“. Prvýkrát sa dostal ku kontaktnému gólu domáci Irfan Can Kahveci, keď sa peknou rotovanou strelou presadil cez signál z rohu. Škrtel nastúpil až v druhom polčase.

Dani Olmo zvýšil na 3 – 1, keď sporne nariadenú penaltu poľahky premenil Kahveci. Lipsko si ale v nastavenom čase zobralo na svoju stranu cennú výhru, keď Alexander Sorloth vyrazil strelu zo 16-tky. Skutočné šance na postup má naďalej Lipsko s deviatimi bodmi.

READ  Carlos Alcaraz, Alexander Sverev vyhrávajú po mečbale, Novak Djokovič, Emma Radakanu prehráva

V záverečnom zápase privíta RB doma „červených diablov“ 8. decembra v Paríži v Parku kniežaťa Turkov.

H-skupina:

Istanbul Basaksehir – RB Lipsko 3: 4 (1: 2)

Ciele: 45. + 3, 72.a 85. Kahveci – 26. Poulsen, 43. Mukiele, 66. Olmo, 90. + 2 Sorloth