Liga majstrov: Šachtar Doneck šokoval Real Madrid

včera 20:50
|

Futbalisti Realu Madrid nevyužili šancu na postup do 16. kola. V B-skupine prehrali v Kyjeve s Šachtarom Doneck 0: 2.

Duel Šachtar Doneck – Real Madrid ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

AKTUALIZOVANÉ NA VÝSLEDKU INTERMILAN

Zverenci francúzskeho trénera Zinedina Zidana potrebovali na postup víťazstvo, ale rekordný 13-násobný majster Európy podľahol ukrajinskému súperovi druhýkrát v tejto sezóne.

Prvýkrát v prvom kole doma 2: 3. Real bol v prvom polčase dôslednejší s loptou, hrával agresívne a dokázal si vytvárať šance, ale nebol efektívny. Marco Asensio nevyužil dve veľké šance. Šachtar mal zmenenú obranu, ale fungovalo to dobre.

V druhom polčase hostia inkasovali po chybe v strede obrany, keď skóre otvoril Dentinho. Real skóroval druhýkrát v 82. min., Keď rýchle prečíslenie perfektnou strelou k pravej žrdi využil izraelský útočník Manor Solomon. Šachtar poskočil na druhé miesto, kde má až 7 bodov ako tretí Real.

Duel Borussia Mönchengladbach – Inter Miláno ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Milan Škriniar a Romelu Lukaku z Interu Miláno

Zdroj: Reuters

V druhom dueli skupiny podľahol líder tabuľky Borussia Mönchengladbach doma s Milanom Inter 2: 3. Skóre otvoril hosťujúci Matteo Darmian, ale v závere polčasu Alassane Plea.

Hostia sa opäť ujali vedenia v 64. min Romela Lukak a Belgičan po ďalšom rýchlom brejku zvýšil na 3: 1. Bundesliga znížila, keď druhýkrát presadil Plea, ale Inter si výhru udržal a stále je v teoretickej hre o postup. Aj keď nakoniec tretí gól Pleu opomenul zákrok VAR.

Za „Nerazzurri“ odohral celý duel slovenský stopér Milan Škriniar, duel domácich záložníkov sedel na domácej lavičke László Bénes.