Liga národov: Izrael – Slovensko 1: 1

dnes 22:40
|

Futbalisti Slovenska vo svojom druhom zápase remizovali na ihrisku Netanya v Izraeli v 2. skupine B-divízie Ligy národov 2020/2021 1: 1. Michal Ďuriš poslal v 14. min vedenie Pavla Hapala a v prvej minúte nadstaveného času vyrovnal Ilay Elmkies.

Duel Izrael – Slovensko ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Prvý bod v tabuľke získali Slováci po piatkovej domácej prehre 1: 3 s Českom, patrí im však štvrtá priečka. Lídrom je Škótsko, ktoré zvíťazilo v Olomouci nad Českom 2: 1.

Slovensko sa najbližšie predstaví v domácom semifinále žrebovania ME 2020 proti Írsku 8. októbra. V prípade postupu do finále nastúpi Bosna a Hercegovina – Severné Írsko na víťaza duelu Bosna a Hercegovina v novembri. 12. Slováci sa najbližšie predstavia v LN 11. októbra v Škótsku.

B-divízia – skupina 2:

Izrael – Slovensko 1: 1 (0: 1)

Ciele: 90. + 1 Elmkies – 14. Ďuriš.

Rozhodovali: Dabanovič – Djukič, Todorovič (všetci ČH), ŽK: Peretz, Zahavi – Bero, bez divákov

Zostavy a rotácie:

Izrael: Marciano – Dasa, Bitton, Ehamed, Tibi, Tawatha (72. Elmkies) – Šalamún, Natcho (46. Cohen), Peretz – Dabbur (57. Weissman), Zahavi

Slovensko: Rodák – Koscelník, Valjent, Škriniar, Gyombér – Kucka, Lobotka, Sabo (67. Schranz) – Bero, Ďuriš (78. Boženík), Mihalík (87. Haraslín)

Hapal oproti zápasu s Českom zmenil pozíciu, jeho muži hrali systémom 4-3-3, šancu v bráne dostal Rodák. Pre 23-ročného brankára to bol debut v národnom tíme aj pre obrancu Koscelníka, ktorý štartoval v dráhovej dvojici po boku Škriniara. Prvú šancu v zápase mali domáci, keď si po zrážke nabehol na hranicu šestnásteho Zahaviho, ale vystrelil. Prvýkrát zasahoval Rodák v 10. min., Keď Saba váhaním zakončil Dasa. Marciano vo svojom prvom góle v 14. minúte nemal prácu, ale jeho strela skončila na žrdi po peknej kombinácii v strede poľa. Lopta sa dostala k slovenskému útočníkovi po osi Kucka-Bera, následne ju poslal do siete – 1: 1. Taktovku potom opäť prevzali domáci, ale ďalšiu šancu si vypracovali až v 30. min. Bol to Dasa, ktorý poslal center na Zahaviho, ale izraelský kanonier opäť prekopol bránu. Druhý gól mohli Slováci streliť v 36. min., Keď center Saba len tesne minul až troch hráčov v poradí Škriniara, Valjenta a Kucku. V prvom polčase akciu zakončila nepresná strela Zahaviho.

READ  Akí boli slovenskí milionári v roku 2021?

Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Domáci mali loptu častejšie pri nohách, ale chýbal im moment prekvapenia vo finálnej fáze a lepšie riešenia situácií. Slovenská obrana fungovala dobre a to dalo priestor na protiútoky. V 54. minúte sa Ďuriš predral po pravej strane a bol vyrovnaný pre domácich, ale jeho strela skončila mimo. Tréner Ruttensteiner sa zúfalo snažil zvrátiť šťastie svojho tímu v hre a prikázal tímu zmeniť stratégiu. Hapal nahradil Schranza 67 minút. Najaktívnejším mužom pre Izrael bol Zahavi, v 75. min z priameho kopu opäť tesne minul bránu. O tri minúty neskôr vystriedal Boženík Ďuriša, ale Izraelčania naďalej dominovali a snažili sa vyrovnať. Vynikajúci zákrok predviedol v 87. minúte brankár Marciano a hostia tak zostali v hre, keď Marciano z ľavej strany vyrazil delovku. Domácim sa podarilo v nadstavenom čase skórovať zaslúžene, keď Cohenovu prihrávku poslal striedajúci Elmkies do siete. Nakoniec mohli pridať aj druhý gól, ale po Zahaviho strele za prispenia Rodáka zazvonila iba pravá žrď.