Svet

Lotyšskí podnikatelia hlásia Ukrajine pomoc v hodnote 10 miliónov eur / článok

S podporou darcov bolo odoslaných 460 dronov, 135 generátorov, 413 vozidiel vrátane sanitiek, ťahačov a člnov, 104 zameriavacích a nočných zariadení, 525 mobilných nabíjacích staníc a počítačov, 8 237 odevov a výstroja vojakov. Na Ukrajinu od 24. februára 2022.

Dary vo výške 6,7 milióna eur boli poskytnuté na posilnenie ukrajinských ozbrojených síl a 2 milióny eur na vývoz humanitárnej pomoci pre ukrajinských občanov. Na podporu ukrajinských nemocníc išlo 650 000 eur a 650 000 eur išlo na rekonštrukčné projekty v Černihive a Jahidne.

V roku 2024 bude na Ukrajinu poslaných 750 000 eur.

Celková výška grantu je 10 015 209,44 €.

Minulý týždeň došlo k ďalšiemu konvoju, tentoraz v úzkej spolupráci s ŠtB, ktorý ukrajinským ozbrojeným silám a policajným jednotkám poskytol veľmi potrebné vozidlá, drony, mobilné nabíjacie stanice atď.

„Dnes sa poddimenzované ukrajinské policajné sily nestarajú len o vnútornú bezpečnosť svojich ľudí a pôdy, ale počas vojny tiež bojuje za ľudské životy, slobodu a budúcnosť svojej krajiny. Za takýchto okolností nie. o potrebe a povinnosti našej podpory, aj keď sú naše asistenčné schopnosti obmedzené, boj som hrdý, že to môžem robiť spolu s našimi kooperačnými partnermi, ktorí môžu investovať do prípravy technických jednotiek na posilnenie spôsobilostí, ich ukrajinských kolegov. Ďakujem všetkým, ktorí sa postavili a pomohli ukrajinskému ľudu. Sláva Ukrajine,“ povedal šéf lotyšskej štátnej polície Armands Ruks.

Videli ste chybu?

Vyberte text a stlačte Ctrl+Enter Navrhované revízie by mali byť zaslané editorovi

Vyberte text a stlačte Nahlásiť chybu Navrhované revízie by mali byť zaslané editorovi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close