Technológie

Má zomierať postupne? Ale kde! Toto je najrýchlejšie predávaná počítačová hra v histórii

Koniec herného roka patrí hlavne Cyberpunku a next-gen konzolám, ktoré o sebe dali nedávno vedieť vďaka ich absolútnemu predaju. Fanúšikovia PC však vedia svoje a mnohým z nich neunikol nový obsah populárneho MMORPG World of Warcraft, ktorý sa k 16. výročiu svojho uvedenia dočkal masívnej expanzie s názvom Shadowlands.

Čerstvý prírastok sa v deň vydania predával nad očakávania a dopyt po Shadowlands bol v skutočnosti taký vysoký, že za 24 hodín podľa úradnej správy spoločnosť predala 3,7 milióna kópií, čo z Blizzard Shadowlands urobilo najrýchlejšie predávanú počítačovú hru v histórii. V tomto smere si zatiaľ držali prvenstvo ďalšie tituly od Blizzardu, dungeon crawler Diablo III, ktorý za prvých 24 hodín pridal k 3,5 miliónu herných domácností.

Ako informuje Techradar„súčasná situácia s COVID-19, ktorá„ uväznila “milióny hráčov v ich domovoch, bola hlavnou črtou záznamu, čo sa prejavilo aj na zvýšenom dopyte. Podobne prudký nárast zaznamenal napríklad streamingová služba Netflix, ktorú si v prvej polovici roku 2020 predplatilo 29 miliónov nových zákazníkov, čo je viac ako za celý minulý rok.

S tým súvisia aj ďalšie štatistiky zdieľané spoločnosťou Blizzard. World of Warcraft má v súčasnosti najvyšší počet krátkodobých a dlhodobých predplatiteľov, aký Blizzard kedy zaznamenal pred vydaním expanzie.

Hráči navyše trávia v Azerothe najviac času za posledných 10 rokov, berúc do úvahy rovnaké obdobie roka, pričom celkový čas strávený v hre sa v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka takmer zdvojnásobil.

READ  Dr. Disrespect sa nemôže zúčastniť nadchádzajúcej Warsonovej súťaže o 100 000 dolárov

V Blizzarde sú čísla samozrejme spokojní a prezident spoločnosti J. Allen Brack označil Shadowlands za úspech. Faktom je, že World of Warcraft potrebovala podobnú podporu ako soľ, ako napríklad niektoré médiá Polygón, hlásili pomalú a nevyhnutnú smrť kvôli klesajúcej kvalite a odchádzajúcim hráčom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close