Ekonomika

Maďarsko zvýši plot na hraniciach so Srbskom

Maďarské úrady oznámili, že krajina sa rozhodla zvýšiť výšku a posilniť svoj hraničný plot pozdĺž hranice so Srbskom.

Vo vyhlásení zverejnenom dnes, 31. októbra, maďarská vláda uviedla, že tento krok bol urobený s cieľom vyhnúť sa nutnosti obnovovať kontroly na vnútorných hraniciach Európy. SchengenVisaInfo.com správy.

„Maďarsko zvyšuje výšku svojho hraničného plota, aby Európa nemusela vracať kontroly na vnútorných hraniciach. Ak Maďarsko nebude chrániť svoju hranicu, mnohé európske krajiny budú musieť obnoviť kontroly na svojich hraniciach, čo spôsobí nielen nepohodlie počas cestovania, ale ovplyvňujú aj európsku ekonomiku. Povedal to štátny tajomník Pence Redwari.

Podľa neho plot na maďarsko-srbskej hranici síce chráni bezpečnosť EÚ a Európanov, EÚ však nepreplatila ani dve percentá zo 600 miliárd forintov či 1,5 miliardy eur, ktoré stála jeho výstavba.

Dodal, že Maďarsko je čistým prispievateľom do EÚ, pretože si plní všetky svoje platobné povinnosti, zatiaľ čo EÚ „používa rôzne postupy na zadržiavanie finančných prostriedkov dlžných Maďarsku“.

Európska únia 17. októbra vyjadrila znepokojenie nad výrazným nárastom počtu nelegálnych prekročení hraníc zo Srbska do federácie.

Na stretnutí v Luxemburgu s ministrami zahraničných vecí členských krajín EÚ sa diskutovalo o nevhodnej vízovej politike Srbska, ktorá umožňuje nelegálnym imigrantom vstup na územie EÚ a možných opatreniach. Ak chcete vyriešiť tento problém.

Podľa údajov Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) je západobalkánska trasa najaktívnejšou migračnou trasou v EÚ.

Povedal Frontex Len na tejto trase sa v septembri uskutočnilo asi 19 160 detekcií.

Maďarsko-srbská hranica už teraz čelí zvýšenému prílevu nelegálneho prisťahovalectva Slovenské úrady vyslali do Maďarska celkovo 40 policajtov Podporte bezpečnosť hraníc.

READ  Český FM tvrdí, že Praha sa snaží posilniť investície s Egyptom medzi veľké národné projekty - politika - Egypt

Slovenské ministerstvo vnútra v tejto súvislosti uviedlo: Na základe dohody s vedením maďarskej polície boli policajti vyslaní do oblasti Davod v Maďarsku.

Ministerstvo zároveň zdôraznilo, že polícia si bude plniť svoju povinnosť pri spoločnom hliadkovaní s maďarskou políciou na hraniciach so Srbskom.

Slovenskí policajti sa navyše pridajú k svojim kolegom z Česka a Rakúska, aby pomohli Maďarsku zabezpečiť vonkajšiu hranicu EÚ.

Okrem toho Slovenská republika vysvetlila, že kontroly na vnútorných hraniciach v schengenskom priestore nie sú vhodným riešením problému nelegálnej migrácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close