Ekonomika

FACTBOX- Ako sa vlády snažia znížiť vplyv inflácie

Prerušenia globálnych dodávateľských reťazcov súvisiace s pandémiou a dôsledky ruskej vojny na Ukrajine zvýšili ceny energií, komodít a komodít.

Tu je návod, ako sa vlády snažia pomôcť ťažko zasiahnutým spotrebiteľom a spoločnostiam: AMERIKA:

* Brazílsky Senát schválil zvýšenie limitu vládnych výdavkov, čo umožní nastupujúcej administratíve zvoleného prezidenta financovať rozšírenie sociálnych dávok chudobným rodinám. Ropný gigant Petrobras tento rok niekoľkokrát znížil ceny pohonných hmôt. * Kolumbia v roku 2023 zvýši minimálnu mzdu o 16 %.

* Ekvádorský prezident nariaďuje na budúci rok zvýšenie minimálnej mzdy o 6 %. * Argentína v januári zvýši minimálnu daň z príjmu Vláda sa dohodla s hlavnými ropnými spoločnosťami v krajine na obmedzení zvyšovania cien palív a podpísala dohodu so supermarketmi a dodávateľmi masového spotrebného tovaru o zmrazení alebo prísnej kontrole cien približne 1500 produktov.

* V novembri vláda USA oznámila opatrenia na zníženie domácich účtov za energie. Administratíva v auguste predstavila návrh zákona na zníženie inflácie vo výške 430 miliárd dolárov. * Mexiko v budúcom roku zvýši minimálnu mzdu o 20 %.

* Kanada podporuje ľudí s nízkymi príjmami a poskytuje úľavu pri študentských pôžičkách. Európa:

* Ministri energetiky krajín Európskej únie sa snažia dosiahnuť konečnú dohodu o celoblokovom cenovom strope plynu. * Dolná komora nemeckého parlamentu schválila od januára návrh zákona vo výške 100 miliárd eur (106,02 miliardy USD) na obmedzenie účtov za elektrinu a plyn pre domácnosti a priemyselné odvetvia. Vláda súhlasila so znárodnením dovozcov plynu Unipar a Chef.

* Zamestnávatelia vo verejnom a súkromnom sektore v Maďarsku súhlasili so zvýšením minimálnej mzdy na budúci rok o 16 %. * Rumunsko od januára zvýši štátne dôchodky o 12,5 %.

* Česká vláda schválila zastropovanie cien elektriny a zemného plynu pre veľké spoločnosti na rovnakej úrovni, ako sú už platné ceny pre domácnosti a malé podniky. * Portugalsko v budúcom roku zníži regulovanú cenu elektriny na 3,3 % pre 1 milión domácností a malých podnikov.

READ  Slovenská Ficova koalícia je po dohode opäť pri moci

* Slovensko v budúcom roku zastropuje ceny energií pre domácnosti. * Španielsky kabinet schválil hypotekárne úľavy pre viac ako 1 milión zraniteľných rodín.

* Taliansko plánuje v budúcom roku minúť približne 21 miliárd eur na zníženie nákladov na energiu. * Británia predstavila kalibrovanú verziu svojho existujúceho stropu na účty za energiu a uviedla, že zvýši dôchodky a sociálne dávky v súlade s infláciou.

* Francúzsko plne znárodnilo energetickú skupinu EDF. Vláda v budúcom roku obmedzí rast cien elektriny a plynu pre domácnosti na 15 % a pomôže malým a stredným podnikom v ťažkostiach. * Bielorusko zakazuje zvyšovanie spotrebiteľských cien od 6. októbra

* Poľsko zastropuje ceny elektriny pre malé podniky, nemocnice a domácnosti v roku 2023 a dvakrát zvýši minimálnu mzdu. * Chorvátsko kontroluje ceny elektriny až do marca.

Ázia a Tichomorie: * India dodá 2 milióny až 3 milióny ton pšenice hromadným spotrebiteľom, ako sú mlyny na múku a výrobcovia sušienok. V septembri obmedzila vývoz ryže, aby zvýšila ponuku ryže a stabilizovala miestne ceny.

* Filipínsky prezident schválil odporúčanie ministerstva hospodárstva predĺžiť nižšie colné sadzby na ryžu a iné potravinárske výrobky do konca budúceho roka. * Austrálsky parlament schválil zákon, ktorý obmedzuje ceny zemného plynu na jeden rok a poskytuje domácnostiam a malým podnikom pomoc vo výške 1,5 miliardy austrálskych dolárov (1,01 miliardy dolárov).

* Japonsko minie 200 miliárd dolárov na balík vrátane dotácií na účty za elektrinu a benzín. * Thajsko súhlasilo s predĺžením zníženia spotrebnej dane z nafty do 20. januára.

* Indonézska vláda v septembri nariadila regionálnym lídrom, aby udržali infláciu potravín pod 5 %. Afrika a Blízky východ:

* Egypt zriadil výbor na určenie „spravodlivých cien“ pre 10 až 15 strategických a základných tovarov. V októbri vláda zvýšila minimálnu mzdu vo verejnom sektore o 11 % a predĺžila zmrazenie cien elektriny pre domácnosti do júna 2023. * Predseda finančného výboru izraelského parlamentu predložil návrh zákona. Zvýšenie úrokovej sadzby centrálnej banky.

READ  Zaradenie žien do práce vedie k ekonomickým stratám

* Tuniská vláda podpísala v septembri dohodu s významným odborovým zväzom o zvýšení miezd vo verejnom sektore a minimálnej mzdy. * Turecko v júli zvýšilo minimálnu mzdu o približne 30 %, v porovnaní s 50 % nárastom zaznamenaným na konci minulého roka.

* Botswana v júli znížila DPH na šesť mesiacov na 2 %. * Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty zvýšili v júli výdavky na sociálne zabezpečenie. (1 dolár = 0,9432 eura) (1 dolár = 1,4888 austrálskeho dolára)

(Tento príbeh nebol upravený pracovníkmi DevDiscourse a bol vygenerovaný automaticky zo syndikovaného informačného kanála.)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close