Technológie

Magna začína výrobu modulu prednej kamery novej generácie pre európsku automobilku

Minulý týždeň na IAA Mobility 2023 Magna oznámila, že jej inovatívny predný kamerový systém Gen5 bude vo výrobe pre európskych výrobcov OEM od konca septembra 2023. Predný kamerový systém Net-Gen sa vyrába v závodoch Magna v Nemecku, na Slovensku a v Číne. .

Veľkoobjemové komerčné ocenenie podporí v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov rôzne platformy naprieč regiónmi a modely vozidiel. Magna využila svoje špičkové odborné znalosti v oblasti fotoaparátov a globálne výrobné procesy na vývoj škálovateľného modulu prednej kamery v jednom balení, ktorý bude dodávať automobilke.

Kompletné nastavenie prednej kamery má široké zorné pole s uhlom otvorenia 120 stupňov horizontálne a 48 stupňov vertikálne. To umožňuje diaľkové snímanie oboch prekážok pred vozidlom až do 160 metrov a detekciu bočných objektov, ako sú semafory, zásahové vozidlá a zaseknuté vozidlá. Fotoaparát ponúka rozlíšenie 8 megapixelov, 36 snímok za sekundu a plnofarebný obraz. Mikrokontrolér je škálovateľný pre integráciu senzorov až piatich radarov.

„Sme odhodlaní poskytovať špičkové riešenia a inovácie, ktoré uprednostňujú bezpečnosť pre každého, kto zdieľa cestu,“ povedal Sharad Reddy, senior viceprezident Magna Electronics. „Vďaka našej najnovšej generácii systému predných kamerových modulov zlepšujeme asistenciu vodičom poskytovaním základných funkcií, ktoré udržujú vodičov zapojených a poskytujú im prehľad o ceste v reálnom čase, vďaka čomu môžu komplexne porozumieť svojmu okoliu.“

Systém ponúka funkcie ako:
– Trénovaný parkovací asistent (TPA), komfortná funkcia automatizácie parkovania, dáva vodičovi možnosť automaticky zaparkovať vozidlo pozdĺž vopred naučeného jazdného pruhu „zaparkovať“ alebo „vyparkovať“.
– Environmental Condition Recognition (ECR) klasifikuje aktuálny stav povrchu vozovky s ohľadom na mokro alebo snehovú pokrývku k funkciám riadenia pilota na ovládanie vozidla.
– Rekonštrukcia monokulárnej scény (MSR), ktorá detekuje prechody z oblastí, v ktorých sa dá jazdiť, do oblastí, v ktorých sa nedá jazdiť. Napríklad zmeny z asfaltu na trávu, vymedzenie staveniska a ďalšie.
– Detekcia nebezpečenstva (HZD), sledovanie pevných prekážok na ceste, aby sa zabránilo kolíziám.

READ  Socha Tears of the Kingdom Link videná na Zelda: Nintendo Live 2022

čítaj viac:

Nový závod LG Magna e-Powertrain v Maďarsku bude slúžiť európskemu trhu s elektromobilmi

Magna začína s výrobou modulárnej jednotky eDecoupling pre BEV

Magna slávnostne otvorila Innovation Campus Center V Bangalore

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close