Moore vo svetovom hokeji dvakrát porazil Kanadu 5: 1

Riga, Lotyšsko (AB) – Trevor Moore v druhom polčase dvakrát skóroval, aby pomohol USA v nedeľu na hokejových majstrovstvách sveta zvíťaziť nad Kanadou 5: 1.

Jason Robertson, Adam Clementing a Matt Tennyson tiež skórovali a Jake Ottinger zastavil 26 z 27 striel pre úľavu zraneného štartéra Anthonyho Stolera.

„Ako záložný brankár nikdy nevieš, kedy máš šancu,“ povedal Ottinger. „Cítil som sa pre Anthonyho hrozne a dúfam, že je v poriadku, ale hneď ako som vyšiel, musel som urobiť maximum, aby som sa pripravil a dostal sa do hry.“

Stollers si päť minút poranil pravý členok.

„Chalani predo mnou odviedli dobrú prácu.“ Uľahčili to a pomohli mi dostať sa do hry. Nemôžem povedať dosť dobrých vecí o tom, ako hrali dnes. Pomohli mi usadiť sa, čo bola pre náš tím dobrá výhra. “

USA v sobotu prehrali s obhajcom titulu Fínsko 2: 1. Američania si v utorok zahrajú s Kazachstanom.

„Bol to obrovský úspech,“ uviedol Moore. „Kedykoľvek hráte hru medzi USA a Kanadou, chcete byť na jej pravej strane, najmä pre hráča USA.“

Maxim Comtois skóroval za Kanadu. Klesla na 0: 2 – otvorila skupinovú fázu dvoma prehrami na prvých majstrovstvách sveta alebo na olympiáde – v skupine B v piatok prehrou s Lotyšskom 2: 0. Kanaďania si v pondelok zahrajú s Nemeckom.

READ  Kedy sa podvozok vráti? Prečo nie dnes večer na ITV?

„Stále máme pred sebou veľa práce,“ povedal Comtois. „Musíme sa zajtra ukázať a môžeme dostať nejaké ciele.“

V skupine B strelil rozhodujúci gól Nikita Michailis v rozstrele nad víťazstvom Kazachstanu nad Fínskom 2: 1. Mimo 15: 1 v prvej tretine a celkovo 51–20 Kazachstan po prvý raz v súťaži porazil Švédsko.

Matthias Trittans strelil hetrik pri víťazstve Nórska nad Talianskom 4: 1.

A, Rusko, Slovensko a Švajčiarsko sú na čele skupiny A 2: 0.

Bielorusko po prvý raz v akcii porazilo Švédsko, keď v góle z tretej tretiny zvíťazilo nad Nemcom Nestrom 1: 0 a 32 zákrokov od Dannyho Taylora.

Timo Mierre skóroval pri výhre Švajčiarska 1: 0 nad Dánskom a Reto Perra urobil štyri zákroky. Marek Hrivik a Robert Landosi skórovali proti slovenskej Británii 2: 1.