Ekonomika

Maloobchod na Slovensku v septembri klesá

Foto od maxbelchenko / Shutterstock.com

Maloobchodné tržby na Slovensku sa v septembri znížili o 5,4 % z 2,1 % v predchádzajúcom mesiaci, informovali v stredu údaje Štatistického úradu (SÚSR) so sídlom v Bratislave.

Bol to ôsmy mesačný pokles za sebou a najprudší pokles od mája. Predaje klesli vo väčšine kategórií: potraviny, nápoje a tabak v špecializovaných predajniach (-20 % vs. -6,8 % v auguste), ostatné domáce spotrebiče v špecializovaných predajniach (-16,7 % vs. -9,1 %), IKT v špecializovaných predajniach (- 14,7 % oproti -10,5 % ), nie v obchodoch, stánkoch alebo na trhoch (-12 % oproti 2,8 %), cez stánky a trhy (-11,8 % oproti -9,9 %), iný tovar v špecializovaných predajniach (-7,9 % oproti – 5 %), tovar pre kultúru a zábavu (-5,4 % oproti 2,6 %) a nešpecializované obchody (-3 % oproti -3 %).

Rast predaja pohonných hmôt pre autá v špecializovaných predajniach (24,8 % vs. 25 %) sa medzitým mierne spomalil. Na mesačnej báze maloobchodné tržby v septembri klesli o 2,2 %, čo je prvý pokles za päť mesiacov.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického priemyslu hodného tohto mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  MVM Partner vstupuje na nové trhy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close