Technológie

Mapy Google testujú najnovšie. Zatiaľ sa k nám nedostala

Google do svojej navigácie neustále pridáva novinky. Iba nedávno sme vás informovali o nová funkcia spojená s poloformami a do éteru sa už objavili ďalšie správy.

Tvrdí portál Komunita Android niekoľkým používateľom sa objavilo nové používateľské rozhranie služby Mapy. To znamená, že mali trochu iné usporiadanie a dizajn jednotlivých prvkov alebo tlačidiel, ako sú zvyknutí.

Zdroj: Komunita Android / Polícia Android

Podľa snímok obrazovky vytvorených používateľmi to vyzerá, že novinka začína pripomínať navigáciu máp Google v aplikácii Android Auto. Je to aplikácia, ktorú môže vodič bežať v podporovanom automobile a po pripojení smartfónu má namiesto tradičného infotainmentu automobilu na hlavnom displeji „svoj smartphone“.

Zdroj: Elizabeth Harry Gavend

Toto je zjednodušené zobrazenie niekoľkých aplikácií, vrátane Google Maps, streamovacích hudobných služieb, kontaktov, zoznamov hovorov, chatov a ďalších. Výsadou Android Cars sú veľké ikony, ktoré oslabujú pozornosť vodiča menej ako malé písmená alebo ikony v normálnom režime smartfónu.

Zdroj: Komunita Android / Polícia Android

Sú to také zaujímavé a väčšie písmená, obrázky alebo skratky, ktoré sa objavili viacerým používateľom. Režim Android Auto vyzerá tiež ako zväčšená verzia na displejoch smartfónov.

Používatelia, ktorí na svojom telefóne používajú Mapy Google, sa zvyčajne chcú niekam dostať, ale nie vždy používajú Android Auto alebo ich auto nie vždy podporuje Android Auto. Smartfón majú umiestnený v stojane a môžu navigovať.

Zdroj: Komunita Android / Polícia Android

Dalo by sa teda povedať, že sa zdá, že Google sa snaží týmto používateľom čo najviac vyhovieť a správne vidieť jednotlivé ikony bez toho, aby museli mžourať na obrázky a zbytočne oslabovať ich pozornosť z cesty.

Používatelia tiež mali na spodnej lište vlastné tlačidlo pre službu YouTube Music. Je to tak preto, lebo Google k nej patrí, preto ju chce uprednostniť pred ostatnými podobnými službami.

READ  AI 'Hasir Ho': Je indický právny systém pripravený na technológiu?

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa novinky oficiálne dostanú do obehu. O ďalších novinkách vás budeme informovať.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close