Zábava

Marek Sulík mapuje predsedníctvo prvej slovenskej líderky.

– Pripravovaný dokument slovenského tvorcu skúma prepojenie politiky a ľudskosti a skúma historické vedenie Zuzany Kaputovej.

(© Hitchhiker Cinema)

Slovenský filmár Marek Sulík (Ťažké srdce) pracuje na časozbernom dokumente s názvom Pani prezidentkaO Zuzana CAputová, prvá prezidentka Slovenska. Sulík a jeho tím získali prístup k prezidentovi, jeho poradnému zboru a prezidentskej kancelárii, pomohli im dokumentovať významné domáce a medzinárodné aktivity a poskytli prehľad o aktivitách a výzvach najvyššej funkcie Slovenska. Kaputová bola pred svojím zvolením právnička a protikorupčná aktivistka s malými politickými skúsenosťami. Napriek tomu sa počas svojho prezidentovania stal jedným z najpopulárnejších politikov krajiny. Čaputová, rozvedená matka dvoch detí, ktorá podporuje práva homosexuálov a je proti úsiliu o obmedzenie práv na interrupcie, prevzala prezidentskú funkciu v krajine so silnými konzervatívnymi hodnotami.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Vnútri hot dogov EFP

Pani prezidentka Jej cieľom je hlbšie nahliadnuť do pôsobenia Čaputovej ako progresívnej líderky v regióne, kde takéto vedenie nie je bežné. Film pokrýva Kaputovú nielen operatívne aspekty jej politickej úlohy, ale aj osobné a emocionálne dôsledky jej prezidentovania. Zulik sa snažil poskytnúť komplexný prehľad o svojom čase vo funkcii počas obdobia poznamenaného významnými výzvami vrátane pandémie Covid-19, ruskej invázie na Ukrajinu, energetickej krízy a rastúcej inflácie. Počas predsedníctva Kaputovej zažilo Slovensko výraznú politickú volatilitu s piatimi rôznymi premiérmi, štyrmi zmenami vo vláde, nárastom pravicového populizmu a zvýšeným výskytom mizogýnie.

Podľa tvorcov dokument dôkladne skúma spojitosť medzi politikou a ľudskosťou a objasňuje zložitosť a nuansy vedenia a manažmentu. Film skúma zložitosť politických štruktúr, dynamiku vodcovstva a osobné obete, ktoré vodcovia často musia prinášať. Zváži tiež vplyv digitálneho veku na politiku, najmä ako sociálne médiá a digitálna komunikácia ovplyvňujú verejnú mienku a správanie politických lídrov. Dokument použije kombináciu novinárskych techník a rozhovorov na vytvorenie bohatého, vrstveného rozprávania.

READ  Rozchod medzi Tinou a Separom hovoril ich sused Martin Jakubec

Viac ako dokumentárny pohľad sa Šulíkov film snaží zachytiť podstatu prezidentovania Čaputovej prostredníctvom rôznych spôsobov rozprávania, vrátane reportáží a rozhovorov. Príspevok na projekte, slovenský dokument Robert Kirchhoff (Všetci muži sú bratia [+see also:
film review
trailer
film profile
]
) pracoval ako strihač príbehov s kameramanmi Marek Mauka (Tvorba Slovenska) a Martin Jurisy (Námorník [+see also:
film review
trailer
film profile
]
) premietanie dokumentu. Domáca premiéra o Pani prezidentka Prezidentské obdobie Kaputovej sa končí 15. júna 2024 a naplánované je na jeseň 2024. Čaputová oznámila, že sa nebude uchádzať o znovuzvolenie. Projekt bol vybraný do programov Thessaloniki Pitching Forum a Agora Talks in Progress (pozri novinky).

Vážená pani predsedajúca V produkcii Hitchhiker Cinema (Slovensko) a v koprodukcii Aerofilms (Česká republika), Rozhlasu a televízie Slovenska, Českej televízie a Filmotras (Slovensko). Projekt podporili Slovenský audiovizuálny fond a Český filmový fond. Uvedenie do kín na Slovensku je plánované na november 2024 a má na starosti Film Expanded.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close