Veda

Marsova „anjelská postava“ kozmickej lode pred južným pólom pred Vianocami

Zatiaľ čo sa Ježiško pripravuje Vianoce na zemi Na severnom póle Zeme sa anjeli dostávajú do sviatočného ducha Južný pól marsu. Iba týždeň pred Vianocami bola videná kozmická loď s veľkým srdcom na „anjelskej figúre“ a južnom póle Marsu.

Tento týždeň zachytila ​​stereokamera s vysokým rozlíšením na sonde Mars Express Európskej vesmírnej agentúry „krídla určujúce uhlovú postavu vrátane halo“ a tiež veľké srdce vedľa nej. Pár slávnostných siluet sa javí ako jasne červená, na rozdiel od svetlohnedej farby marťanského piesku, ktorý ich obklopuje.

Fest-shadow-pass-mars-south pole.jpg
Obrázok poskytuje perspektívny pohľad na pár slávnostných siluet – posla (vľavo) a srdce (vpravo), ktoré sa nachádzajú v blízkosti južného pólu Marsu Mars Express od ESA. Patria sem údaje zhromaždené serverom ESA Mars Express 8. novembra 2020.

Björn Schreiner 2020 @ Fu Berlín


podľa Vesmírna agentúra, Tmavá farba je spôsobená zložením pieskových dún, ktoré sú tvorené minerálmi nachádzajúcimi sa na Zemi, ako sú pyroxén a olivín.

Samotný južný pól v súčasnosti zažíva horúčavy, mimo rámca, napravo od éterického pohľadu. Počas marťanskej zimy by bola táto oblasť pokrytá ľadovou čiapkou s hrúbkou kilometra a 250 míľ – ale momentálne sú zásoby ľadu na najnižšej ročnej úrovni.

Úradníci uviedli, že ruka anjela, ktorá sa zdá byť vľavo, je pravdepodobne veľká výšková jama – depresia na povrchu planéty, ktorá sa v letných mesiacoch mení na plyn vo forme ľadu.

Perspective-view-a-heart-on-mars-article.jpg
Obrázok poskytuje perspektívny pohľad na siluetu v tvare srdca, ktorá sa nachádza blízko južného pólu Marsu Mars Express od ESA.

Björn Schreiner 2020 @ Fu Berlín


Hlava aura anjela sa sformujú, keď nebeský objekt vkĺzne na planétu a odhalí podpovrchové vrstvy, ktoré poskytujú nahliadnutie do dlhej histórie Marsu. Srdce je výsledkom radu hornín, ktoré sa tvoria v dôsledku erózie.

Naľavo od postavy v malebnej krajine sú tiež čerti marťanského prachu. Prašní diabli, bežní na červenej planéte, striasajú prach z povrchu v podobe silného vetra.

Južný pól Marsu je v posledných mesiacoch po objavení vedcov na titulkách novín Tri nové podzemné jazerá – a možnosť mnohých – naznačujúcich potenciál prežitia mikrobiálneho života.

READ  Nákladná loď Dragon spoločnosti SpaceX sa vracia na Zem s vedeckými výskumami a lekárskym výskumom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close