šport

Medzinárodná agentúra pre bezúhonnosť v tenise zakázala slovenskému hráčovi ovplyvňovanie zápasov – športovú integritu

Medzinárodná tenisová federácia (IDIA) suspendovala slovenskú tenistku Barboru Balkátovú na 15 mesiacov a zakázala jej vykonávať túto športovú činnosť na 3 roky. Tento rok I.D.I.A.

Balgadova bola uznaná vinnou z porušenia tenisového protikorupčného programu (DACP), v ktorom sa uvádza, že nikto sa nesmie pokúšať o sprisahanie alebo manipuláciu s výsledkom alebo akýmkoľvek iným aspektom akéhokoľvek tenisového podujatia.

Počas trvania zákazu bude mať zakázané hrať alebo sa zúčastniť na akomkoľvek tenisovom podujatí uznanom alebo schválenom tenisovými riadiacimi orgánmi, vrátane WTA a ITF.

Balkátová je momentálne v rebríčku Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) na 1685. mieste vo dvojhre a 1046. mieste vo štvorhre.

Okrem 3-ročného zákazu hry mu bolo nariadené zaplatiť pokutu vo výške 5 000 dolárov (3 612 £/4 232 eur), z čoho mu bolo pozastavených 3 500 dolárov.

Balcatova je poslednou zo série sankcií uvalených proti tenistom, o ktorých sa zistilo, že porušili TACP v roku 2021.

Začiatkom januára dostali traja hráči z Egypta, Slovenska a Uzbekistanu zákaz činnosti za športové stávkovanie a ovplyvňovanie zápasov.

Dvaja ruskí hráči boli neskôr zakázaní za ovplyvňovanie zápasov vrátane zápasov, v ktorých hrali ako partneri vo štvorhre.

Ďalší ruský hráč Nikita Kudošnikov dostal vo februári 30-mesačný zákaz činnosti za nespoluprácu pri vyšetrovaní integrity.

V marci boli vynesené doživotné tresty pre nigérijských hráčov Abiodun Oyekoke a Bukola Popula.

Minulý týždeň dostal venezuelský hráč Roberto Madin od ITIA 14-ročný zákaz činnosti po viacnásobnom porušení pravidiel TACP.

READ  Štvrtýkrát pre Kovačicu na Slovensku | Vnútri UEFA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close