Ekonomika

Mercedes-Benz eScooter – Mercedes, ktorý si môže dovoliť každý

Mercedes-Benz dokazuje, že mu záleží na udržateľnosti. Preto predstavil nový prírastok do svojej rodiny vozidiel – elektrický skúter Mercedes-Benz eScooter.

Prvým krokom je zníženie emisií predajom plug-in hybridov. Potom prejde na plne elektrické modely. Na pohyb po meste na kratšie vzdialenosti však existujú aj iné formy dopravy, ktoré sú vhodnejším riešením pre už aj tak preplnené miesta – elektrické skútre.

Pozri saSpoločnosť Xiaomi ponúka toto leto nové smartfóny a elektrické skútre za skvelé ceny

Samozrejme, infraštruktúra musí byť nastavená aj pre pohyblivé skútre. Ideálne sú široké chodníky alebo promenády, ktorých je tu však žalostne málo, preto skútre jazdia väčšinou po úzkych chodníkoch, kde ohrozujú chodcov. Opak je však tiež pravdou, že je veľmi nebezpečné jazdiť na kolobežke s prilbou na ceste, pretože vodiči svojou jazdou niekedy ohrozujú cyklistov aj skútrov.

Kolobežka Mercedes-Benz eScooter bola vyvinutá v spolupráci so švajčiarskou spoločnosťou Micro Mobility Systems AG. Kolobežka má 500 W motor, odpruženie pre obe kolesá a 280 Wh batériu. Dojazd na jedno nabitie by mal byť približne 25 kilometrov, čo je ideálny dojazd na dochádzanie do práce a z práce.

ZDROJ Mercedes-Benz

Pozri saSegway Ninebot Air T15 – futuristická elektrická kolobežka

Maximálna rýchlosť kolobežky je 20 kilometrov za hodinu. Hmotnosť je 13,5 kilometra a samozrejme možnosť zloženia kolobežky.

To, že automobilky ponúkajú okrem automobilov aj iné formy prepravy, nie je žiadnou novinkou. Skútre ponúka aj automobilka Seat a nedávno sa objavila aj automobilka Škoda zaujímavý koncept elektrický bicykel. Cena modelu Mercedes-Benz eScooter zatiaľ nebola zverejnená, rovnako ako dátum uvedenia na trh. Na eBay Skúter sa predáva za 308 dolárov. Je možné, že skúter bude k dispozícii ako voliteľná výbava v hybridných vozidlách typu plug-in.

READ  Vo voľbách na Slovensku zvíťazil prokremeľský populista Fico - EURACTIV.com
ZDROJ Mercedes-Benz

ZdrojMercedes Benz

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close