hospodárstvo

Mexický prezident sa dohodol so spoločnosťou Trump na znížení produkcie ropy

Najväčší producenti ropy OPEC +, s výnimkou Mexika, sa vo štvrtok dohodli na znížení produkcie ropy o 10 miliónov barelov denne v máji a júni.

Mexický prezident, ktorý sa vo štvrtok 9. apríla nepripojil k dohode hlavných producentov ropy o obmedzení ťažby ropy, v piatok uviedol, že dosiahol dohodu s prezidentom Donaldom Trump na zníženie výroby.

Mexiko zníži produkciu o 10 000 barelov (1 barel = 159 litrov) za deň, povedal prezident Andrés Manuel López Obrador a dodal, že s ním hovoril Trump. „Trump s nami komunikoval,“ povedal na tlačovej konferencii.

Najväčší producenti ropy OPEC +, s výnimkou Mexika, sa vo štvrtok dohodli na znížení produkcie ropy o 10 miliónov barelov denne v máji a júni.

Alianciu tvoria členovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci na čele s Ruskom. Zahŕňa tiež Mexiko, od ktorého sa očakáva zníženie výroby o 400 000 barelov za deň. Vo štvrtok však Mexiko nesúhlasilo a opustilo videokonferenciu OPEC +. Mexiko požaduje, aby sa jeho prevádzkový limit znížil na 100 000 barelov denne.

Zamerajte sa na stabilitu

López Obrador v piatok tiež uviedol, že Trump súhlasil so znížením produkcie ropy v USA o 250 000 barelov denne, čo má byť „kompenzáciou“ Mexika.

Členovia OPEC + plánujú v piatok pokračovať v rokovaniach s Mexikom. A Saudská Arábia, vodca ropného kartelu, usporiada v piatok tiež samostatnú videokonferenciu ministrov energetiky 20 najväčších ekonomík sveta – skupinu G20 s cieľom zabezpečiť „stabilitu na trhu s ropou“.

Spoločnosť OPEC + plánuje znížiť svoju výrobu o 10% svetovej ponuky. A má v úmysle prinútiť USA a ďalších výrobcov, aby odstránili ďalších 5% celosvetovej ponuky.

Nová pandémia koronavírusov sa rozšírila z Wu-chanu do Číny. Na Slovensku bolo doteraz nakazených 715 ľudí.

Koronavírus zodpovedný za COVID-19 je nový kmeň vírusu a ochorenie je kvapôčková infekcia. Odhadovaná doba inkubácie ochorenia je 2 až 14 dní, ale môže byť dlhšia. Každý deň, ONLINE, sledujeme najnovší vývoj doma aj vo svete.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás.
Vďaka vám tiež existujú bezplatné médiá a nezávislá žurnalistika.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close