Hlavné správy

Michaela Schiffrinová spustila oneskorenie po tom, čo Vlova vyhrala dom

JASNA, Slovensko – Michael Schiffer ohováral slovenských organizátorov po nedeľňajšom grandslamovom turnaji Svetového pohára a označil ich za „neprofesionálnych“.

Schiffrin, ktorý mal od úvodnej nohy štíhly náskok, bol pripravený na štart, keď musel čakať dve minúty, pričom samozrejme robotníci vymenili rozbitú bránu.

Američanka, ktorej bolo nakoniec umožnené ísť, zaznamenala iba 11. najrýchlejší čas a bola vytlačená na tretie miesto, 0,37 za víťaznou Slovenkou Petrou Vlovou.

„Oprava brány trvala (dve) minúty, malo to trvať 30 sekúnd,“ povedala Schiffrinová. „Cítil som, že je dobrá korčuliarka, ktorá dokáže tieto preteky vyhrať sama. Nepotrebuje túto profesionálnu akciu od niečoho, nad čím nemá kontrolu, ja ju nemám pod kontrolou, ale poviem: ‚Ach, je na čele.‘

Aj keď Schiffrin pripustil, že prerušenia hry sú bežnou súčasťou hry, uviedol, že v tejto chvíli nie je potrebné dlhé zdržanie.

„Jedna vec je, keď športovec spadne a zraní sa, ale druhá vec je pri opravovaní brány, s dvoma ľuďmi to trvá (dve) minúty, nenájdu vlajku alebo neviem, čo sa deje,“ Povedal Američan.

„Je to trochu smiešne, je to veľmi zrejmé,“ dodal. „Nie je to profesionálny spôsob riešenia tejto situácie (…), ide o odklon od jej herectva. Môže byť hrdá na to, ako sa pošmykla, ale je to zložitá situácia.“

Schiffrinová súhlasila s tým, že je príliš neskoro začať a že „situácia by sa mala riešiť lepšie“.

„Bol som dobrý, bol som blázon, bolo to niečo, čo som sa mohol naučiť,“ povedal. „Vo svojom behu som stále odviedol dobrú prácu, ale nie dosť.“

Američanka zrazením svojej súperky deň po tom, čo skórovala v slalome, obrátila stôl na Vlovu Schifferovú.

READ  USA zmiernili vojnu proti spoločnosti Huawei. Spoločnostiam umožnia spolupracovať, ak splnia kľúčovú podmienku

Vlova na oslavu padla na chrbát, keď líderka prvého kola Schiffrinová nedokázala prekonať svoj čas.

Vlova vstala a poklonila sa, keď po 19. životnom víťazstve bojoval so slzami, najskôr však na domácich pretekoch v hore, kde zvyčajne trénuje.

„Je to úžasné, pretože každý, kto sleduje našu hru, vie, že posledné preteky v obrovskom slalome neboli v dobrej kondícii. Mala som (a) malú krízu,“ uviedla Vlova.

Vlova skončila v posledných dvoch veľkých slalách na Svetovom pohári na 10. a 12. mieste a minulý mesiac na svetovom šampionáte na 12. mieste.

„Ale veľa som trénoval.“ Prišiel som sem k sebe domov a snažil som sa v sebe udržať veľa energie, “uviedol. „Nakoniec som v domácom kolapse zvíťazil.“ To je môj sen. “

Schiffrin poprel výhru Vlova v sobotňajšom slalome, keď zozadu prišiel poraziť vo finále svojho slovenského rivala.

Jasna nie je pravidelnou zastávkou pre kolo Svetového pohára žien. Predchádzajúce preteky sa konali v stredisku v Nízkych Tatrách, keď slalom vyhrala aj Schiffrinová.

V nedeľu vystúpila Novozélanďanka Alice Robinsonová zo siedmeho na druhé miesto v poradí ako druhá, 0,16.

Marta Pacino, ktorá v tejto sezóne vyhrala štyri veľké slamy, uzavrela morálny titul závodom.

Jedinou výzvou zostávalo pre Talianku, ktorá obsadila 10. miesto, a skončila štvrtá pred Francúzkou Tessou Worli.

Výsledkom bolo, že na konci sezóny vo finále Švajčiarska vo Švajčiarsku zostalo iba GS, Passino sa dostalo pred Worli 148-bodovým náskokom.

GS sa stal štvrtým talianskym lyžiarom, ktorý zvíťazil na svete. Po porážke Deborah Cambagnoni v roku 1997, Denisa Carbon v roku 2008 a Federice Brignonovej v minulom roku.

Svetová šampiónka Laura Good-Behrami nezvíťazila po nákladnej chybe na začiatku svojej prvej jazdy a na deviatom mieste za sebou nechala švajčiarske nebo 1,69.

READ  Kolo majstrovstiev sveta v hokeji mužov: Výhry prvého dňa v Kanade, Fínsku, Slovensku, USA

Celkovo Vlova uzavrela rozdiel na vedúcu Good-Behrami o 36 bodov, keď v piatok a sobotu prišli dva slamové zápasy vo Švédsku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close