13 Buckeyes cestuje do Japonska na majstrovstvá sveta vo vode – Ohio State Buckeyes

Columbus, Ohio – Skupina 13 Buckeyes z Ohio State programov plávania a potápania a synchronizovaného (umeleckého) plávania mieri do Fukuoky v Japonsku na Majstrovstvá sveta vo vodnom športe od 14. do 30. júla.

Umelecké plávanie sa bude konať od 14. do 21. júla, potápanie od 14. do 22. júla a plávanie od 22. do 30. júla.

„S 13 Buckeyes, ktorí zastupujú svoje príslušné krajiny v Japonsku, štát Ohio naďalej poskytuje platformu svetovej triedy pre mladých ľudí, aby mohli plniť svoje sny na najvyššej úrovni vodného priemyslu,“ povedal riaditeľ plávania a potápania Bill Torenkot. „Štátna univerzita v Ohiu má jednu z najsilnejších tradícií v oblasti plávania, potápania a umeleckého plávania na svete. Majstrovstvá sveta vo vodnom športe v japonskej Fukuoke sú ďalšou príležitosťou ukázať svetu, čo je v Columbuse v štáte Ohio výnimočné. Go Bucks!“

Charlie Clark, Hunter Armstrong a Lyle Yost budú súťažiť za tím USA. Clarke a Armstrong získali miesto na majstrovstvách sveta na Phillips 66 Nationals v Indianapolise začiatkom tohto mesiaca a Yost si zabezpečila miesto na Spring Nationals. Clark zabehol školský rekord v čase 14:50,84 a skončil druhý na 1500 voľných tratiach. Armstrong vyhral 100 bodov späť časom 52,33, čím porazil štvornásobného olympijského zlatého medailistu Ryana Murphyho o 0,06 sekundy. Yost bol tento rok šampiónom NCAA na 1-metrovej doske a je národným potápačom roka. Na Spring Nationals získala striebornú medailu v behu na 1 meter so skóre 446,25.

Slovensko reprezentujú Teresa Ivan a tréner Ignacio Kayo. Ivan si minulý mesiac na reprezentácii Slovenska zaistil dobré miesto v Japonsku. Stal sa majstrom Slovenska v päťdesiatke voľne časom 25,15, patrí medzi top 50-krát na svete. Bol národným šampiónom na 100 voľných (56,11) a 50 chrbtoch (29,57). Kayo bude pôsobiť ako pomocný tréner Buckeyes a v trénerskom tíme Slovenska.

READ  Slovensko vyhostí troch ruských veľvyslancov

Ruslan Kazeev bude reprezentovať Kanadu a Buckeye alum Kristen Romano bude plávať za Portoriko. Začiatkom leta získal Kassev striebro na 100 voľných miestach (48,78) na Mare Nostrum Monaco a nedávno vyhral 50 voľných (22,75), 100 voľných (49,25) a 200 voľných (1:49,61) na Los Angeles Invitational. Romano získal na minulomesačných hrách v Strednej Amerike a Karibiku tri zlaté a jednu bronzovú medailu.

Okrem Yostovej sa na palubovkách v Japonsku predstavia Lena Hensel (Nemecko), Ciara McGing (Írsko) a Mo Noman (Egypt).

„Nemôžem byť viac hrdý na štyroch potápačov, ktorí na tohtoročných majstrovstvách sveta reprezentujú štyri krajiny,“ povedal potápačský tréner Justin Sochor. „Potápači Bucky tvrdo trénujú, hrajú tvrdo a naďalej sú svetovými lídrami. Bol to skvelý rok byť Buckym!“

Na Svetovom pohári v potápaní v Číne v apríli 2020 získal olympijský medailista Hensel striebro v disciplínach družstiev na 3 metre a 10 metrov (425,35) a bronz v kombinovanej disciplíne na 3 metre (265,26). McGing sa kvalifikoval na 10 m plošinu na Svetovom pohári v potápaní v Kanade v máji. Získal 220,50 bodu. Noman bude tento týždeň súťažiť v 1m odrazovom mostíku.

Program synchronizovaného (umeleckého) plávania Buckeye reprezentujú seniori Nikki Dzurko a Hiea-Yoon Kang a začínajúca juniorka Ruby Remati.

„Mať tento rok na majstrovstvách sveta skvelú skupinu vodákov Buckeyes z Ohio State je neuveriteľne pôsobivé,“ povedala hlavná trénerka štátu Ohio Holly Vargo Brownová. „Sme veľmi hrdí na Ruby, Nikki a Hiya-Yoon a veľmi sa tešíme, čo tento týždeň dosiahnu.“

Trio Buckeyes bude reprezentovať tím USA, pričom Turco a Remati budú plávať a Kong bude pôsobiť ako asistent trénera. Kang, považovaný za jedného z popredných trénerov krajiny, pokračuje vo svojej práci s reprezentačnými duetovými plavcami.

Dzurko, absolvent Ohio State z roku 2023, naposledy plával so seniorským národným tímom v rokoch 2020-21. Vo svojej poslednej sezóne v štáte Ohio získal svoj tretí individuálny národný titul, aby pomohol Buckeyes na národný šampionát v roku 2023. Dzurko bude súťažiť v kategórii akrobatických tímov.

READ  Proúnijný diplomat porazil v prvom kole koaličnú stálicu - POLITICO

Remati, ktorý bol náhradníkom na OH 2021 v Tokiu, bude opäť súťažiť za Spojené štáty v kategórii duetov. Tento rok si vyslúžila individuálne najvyššie bodové ocenenie na US Collegiate Championships spolu s národnými titulmi v duete a figúre A. Súťažiť sa bude v kategóriách voľný a technický duet a technické tímy.