Hlavné správy

Eurovízia: Viac o potenciálnom návrate Slovenska ku konkurencii

Je toho viac Správy o možnom návrate Slovenska do turnaja, Ale aj tak V roku 2024 to nebude v Malmö (Švédsko). The Dôvodom, prečo Slovensko posledné dva roky nesúťažilo, sú finančné dôvody.

Môže sa vrátiť na Slovensko

The Ľuboš Macha, generálny riaditeľ slovenského národného vysielania RTVS, vidí návrat Slovenska do súťaže Eurovision Song Contest, A Možno skôr vo vydaní 2025. LSlovensko súťažilo v roku 2012 v Baku (Azerbajdžan).

Ako nájsť nového účastníka?

dodal v rozhovore Ľuboš Macha RTVS tiež zvažuje, ako nájsť svoj nový vstup, A urobia to prostredníctvom televízneho výberového konania alebo interného výberu? V rokoch 2009 a 2010 Slovensko vysielalo národnú skúšku v televízii, ale v rokoch 2011 a 2012 sa krajina rozhodla pre internú skúšku.

Slovensko na Eurovízii

The Naposledy sa Slovensko zapojilo do súťaže Eurovision Song Contest v roku 2012, keď Max Jason Mai zaspieval pieseň Don’t Close Your Eyes a skončil na poslednom mieste (z 15) v semifinále 2.

Slovensko súťažilo 8-krát Eurovision Song Contest. ako Slovensko súťažilo v semifinále 4-krát, no do veľkého finále sa nedostalo.

Zdroj: SchlagerLucas YouTube Channel, Slovakia Eurovision 1993 – 2012
READ  Výsledky Sveta juniorov 2023: Kanaďania Wrightová a Bedard zažiarili vo víťazstve pred turnajom nad Švajčiarskom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close