Veda

Miestni odborníci reagujú na správy CDC, že vakcínari vírus nenesú :: WRAL.com

Odborníci si mesiace neboli istí, či vám vakcína nezabráni v šírení vírusu do ďalších.

Nové údaje CDC však v utorok uvádzajú, že tí, ktorí boli úplne zaočkovaní, neochorejú a je nepravdepodobné, že by vírus preniesli.

Riaditeľ CDC Dr. Rochelle Wallensky povedala: „Naše údaje z CDC dnes ukazujú, že očkovaní ľudia nie sú nositeľmi vírusu, ochorejú, a to neplatí iba v klinických skúškach, ale aj v skutočných údajoch.“

Údaje z reálneho sveta ukázali, že tí, ktorí boli úplne zaočkovaní vakcínami Modern alebo Pfizer, vírus nepreniesli.

„Skôr sme s istotou nevedeli, že vás to ochráni pred šírením, a teraz máme dobré dôkazy o tom, že budete v bezpečí a nerozširujete ho medzi ďalších ľudí,“ docent ECU pre mikrobiológiu a imunológiu Dr. Povedala Rachel Roper.

To znamená, že ak ste úplne očkovaní, môžete mať viac slobody od svojho myslenia.

„Môžete navštíviť priateľov a rodinu, ktorí môžu byť náchylní na vírus alebo naň vážne ochorejú,“ uviedol Roper.

Odborníci však tvrdia, že by ste sa mali stále riadiť pokynmi CDC. Pre tých, ktorí sú na zábere, že chcú snímať, Roper tvrdí, že čísla neklamú, pokiaľ ide o smrtiaci vírus.

„Staršia populácia bola práve očkovaná, a preto sa jej chorobnosť a miera hospitalizácií znižujú,“ uviedla. A teraz sú ľudia, ktorí sú hospitalizovaní, mladší ľudia. Na niektorých miestach je tretina ľudí v nemocnici mladšia ako 45 rokov. Pamätáte si, že tento vírus nie je bezpečný pre mladých ľudí. „

Nové údaje sa zameriavajú na Pfizer a moderné vakcíny, odborníci však poukazujú na to, že existujú údaje o testoch pre vakcínu Johnson & Johnson a že očakávajú, že budú platiť pre všetkých. Uviedol, že vláda urobila niekoľko krokov na zabránenie takýmto incidentom.

READ  Fyzici tvrdia, že niečo zastavuje vývoj vesmíru: ScienceAlert

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close