Ekonomika

Minister hospodárstva: Bulharsko má najlepšie ekonomické ukazovatele aj napriek epidémii – Novinite.com

Bulharsko Toto je jedna z mála krajín, ktorá existuje Rozvoj Spotreba a rastúce príjmy počas krízy s korónovými vírusmi. Uviedol to minister hospodárstva Lacheser Borisov počas podujatia virtuálneho ekonóma s názvom Fond obnovy a recesie EÚ. BulharskoZmena: Inovácie – Zelená agenda – Digitálna zmena. BulharskoVerejný dlh je veľmi nízky, rozpočtový deficit na rok 2020 je 3% a miera nezamestnanosti v krajine je podľa Národného štatistického úradu 5% a podľa agentúry práce 7%.

BulharskoMinister Borisov uviedol, že ekonomické ukazovatele ekonomiky sú vynikajúce. Jej úverový rating sa zvýšil počas krízy, krajina sa pripojila k ERM II a zaviedla veľmi liberálne opatrenia súvisiace s epidémiou spolu so sociálno-ekonomickými opatreniami, dodal minister hospodárstva. Podľa jeho slov je pri riešení súčasných výziev dôležitá rovnováha medzi hospodárstvom a zdravotníckym sektorom, nedostatok synergie a konflikty. „Toto je dôležitá vec – spolupracovať,“ uzavrel minister.

„Boli sme kritizovaní za to, že sme počas krízy nedávali podnikom viac peňazí, ale v skutočnosti došlo k veľmi veľkorysým opatreniam voči podnikom po epidémii Govt-19. Iba niekoľko sektorov dokázalo dočasne konať,“ uviedol Borisov . Bulharsko Musíme dosiahnuť vysoký hospodársky rast. To sa stane, keď si stanovíme vysoké ciele, “uviedol s prioritou inovácie a Rozvoj, Obehové hospodárstvo, digitalizácia atď.

Podľa jeho slov 95% spoločností, ktoré už investovali na bulharskom trhu, uviedlo, že budú reinvestovať.

Bulharsko Johannes L பெ becking, hlavný poradca pracovnej skupiny pre zotavenie a recesiu (RECOVER) v Európskej komisii, uviedol, že v prípade, že toto percento bude 10%, bude to najväčší príjemca finančných prostriedkov EÚ na ďalšie programové obdobie z hľadiska HDP. Načrtol priority opätovného naštartovania ekonomiky Rozvoj A robí ekonomiku zelenou a digitálnou. Zrýchlenie zelených zmien v súčasnej epidemickej situácii podľa neho prinesie nielen EÚ, ale aj úspešnú politiku obnovy. Bulharsko Špeciálne. Kľúčové oblasti Bulharsko dekarbonizácia, správa vecí verejných a verejná správa, ako aj zlepšenie životného prostredia.

Tvrdí to bývalý podpredseda vlády a minister financií Simeon Jankov Bulharsko„Starší kolegovia z Petersonovho inštitútu pre medzinárodnú ekonomiku, sa vrátilo 350 000 občanov Bulharska Bulharsko Kvôli infekcii Govt-19. Podľa jeho slov ide o ľudský kapitál, ktorý naša krajina potrebuje a musí sa snažiť udržiavať. 60% navrátilcov tvrdí, že zostanú v Bulharsku, ak sa do roka zamestnajú. V opačnom prípade sa presídlia. Podľa L. Beckinga modernizácia bulharskej ekonomiky pomôže navrátilcom zostať v Bulharsku.

Po skončení epidémie sa mal podľa očakávaní rast jednotlivých ekonomík zvýšiť o 1% na 3,5%, uviedol tamojší manažér Fabregio Sargon. Bulharsko, Česká republika a skupina Svetovej banky na Slovensku, v Európe a strednej Ázii. Podľa neho, Bulharsko Dosiahne Rozvoj Horná hranica tejto medzery – alebo asi 3% – však predstavuje výzvu Rozvoj Vydrží dlho.

Colin Ellis, generálny riaditeľ agentúry Moody’s Investors Service pre oblasť EMEA, to zdôraznil BulharskoKreditný rating stúpol, zatiaľ čo väčšina krajín je ratingom znepokojená. Vyzval krajinu, aby sa nesústredila na HDP, ale na to, ako by sa dala použiť na konverziu fondov EÚ. BulharskoEkonomika.https://europost.eu/sk

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close