Technológie

Môže mi zastupiteľstvo zabrániť vo využívaní ihriska na venčenie psov?

  • Čitateľ žije na vidieku a vo svojom odbore začal podnikať s venčením psov
  • Rada bola požiadaná, aby požiadala o stavebné povolenie a neskôr ho zamietla
  • Hovoríme s plánovačom o ďalších možnostiach

Bývam na farme neďaleko Bristolu, uprostred vidieka a na míle od susedov. Jedno z našich polí využívam na venčenie psov, len aby som si trochu privyrobil.

Ľudia odkladajú svojich psov v rôznych časoch dňa a ja ich venčím po poli.

Zastupiteľstvo na to nejako prišlo a povedalo mi, aby som požiadal o stavebné povolenie, čo som aj urobil, ale teraz mením využitie poľa z poľnohospodárstva a žiadosť zamietli s tým, že nemám dostatok parkovacích miest.

Zdá sa mi to ako veľmi neprimeraná odpoveď – môžem s tým niečo urobiť? MH

Čo môžete robiť, ak zastupiteľstvo odmietne povolenie na používanie areálu na venčenie psov?

Odpovedá expertka na nehnuteľnosti MailOnline Myra Butterworth: Je mi ľúto, že vaše pokusy byť podnikateľom zastupiteľstvo zamietlo.

Existujú pravidlá pre zmenu využívania pôdy, aj keď nedochádza k žiadnym fyzickým zmenám alebo stavebným úpravám.

Porozprávame sa s odborníkom na plánovanie o vašich možnostiach vrátane toho, či by ste mali zvážiť žiadosť o zákonnú certifikáciu. Toto je aplikácia, ktorá žiada radu, aby potvrdila, že to, čo robíte, neznamená zmenu používania.

Martin Cain, autorizovaný urbanista, odpovedá: Rada má pravdu v tom, že na zmeny vo využívaní územia sa bežne vyžaduje stavebné povolenie, aj keď nedochádza k žiadnym fyzickým zmenám alebo stavebným úpravám. Je však venčenie niekoľkých psov na poli skutočne prínosom?

Záleží na tom, ako pes chodí. Ak sa vaša firma rozrástla a stránka vyzerá skôr ako aréna na venčenie psov než ako poľnohospodárska oblasť, mohlo dôjsť k zmene vo využívaní.

V príležitostnej manipulácii s niekoľkými psami je veľký rozdiel a charakter poľa sa zmenil a pole sa prakticky nedá poľnohospodársky využívať.

READ  Squared Enix tvrdí, že umiestňovanie autorov na Xbox Game Pass „prináša výhody“ • Eurogamer.net

Môže ísť napríklad o zmenu využitia, kde postavíte dosky alebo oplotené plochy ihriska pre psov.

Diaľničný úrad sa bude týkať tam, kde na úzkej jednoprúdovej ceste alebo kde je pri vjazde do ihriska prekážka pri parkovaní, prichádza a odchádza veľké množstvo áut.

Po tom všetkom považujem odpoveď rady za neprimeranú. Neverím, že človek venčenie psov v poli za účelom príjmu skutočne znamená zmenu využitia.

Zamietavé rozhodnutie rady je aj proti vládnej politike podpory rastu a rozvoja vidieckych podnikov.

Tieto úvahy však často hrajú druhé husle pre tých, ktorí plánujú chrániť vidiek, ako zistil Jeremy Clarkson, keď mu zamietli povolenie na plánovanie rozšírenia komerčných operácií na farme Diddley Squat Farm.

Mám podozrenie, že ste sa dostali do ich pasce, keď ste požiadali o stavebné povolenie, keď vás o to požiadali. Žiadosťou o zmenu užívania potvrdzujete, že sa niečo také stalo.

Tidley Squad: Jeremymu Clarksonovi bolo zamietnuté plánovacie povolenie na rozšírenie jeho obchodnej činnosti na jeho farme v Oxfordshire.

Aplikácia vyvoláva rôzne plánovacie hodnotenia diaľnic, parkovania, udržateľnosti, biodiverzity a straty poľnohospodárskej pôdy. Plánovači radi hovoria nie, takže niekedy je lepšie sa nepýtať.

Namiesto toho by ste mali zvážiť žiadosť o osvedčenie o zákonnosti, čo je formulár žiadosti, ktorý žiada radu, aby potvrdila, že to, čo robíte, neznamená zmenu používania.

Budete musieť vyplniť formulár žiadosti a odoslať plán lokality s podrobnými informáciami o tom, čo sa na lokalite deje. Vysvetlite, koľko psov venčí a kedy sa venčia.

Poskytnite informácie o pohybe vozidla – koľko psov je vyložených a naložených do auta. Ukážte akékoľvek fyzické zmeny na stránke (mali by byť minimálne).

V tejto oblasti existuje množstvo judikatúry a dobrý plánovací poradca dokáže dať dohromady silný argument.

Ak sú vaše aktivity na prechádzke so psom charakteru, ktorý predstavuje zmenu v používaní, možno ich budete chcieť zmenšiť, aby sa lepšie hodili na vidiek.

READ  Pripravovaná hra Kolam dostane nový trailer, ktorý predvádza stealth-parkour hru

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close