Ekonomika

Musk pripravuje cenovo dostupný elektromobil. Plánuje vyrobiť dvakrát toľko ako Volkswagen

Americká spoločnosť Tesla pracuje na novej batériovej technológii, vďaka ktorej bude môcť na jedno nabitie vyrobiť dostupnejšie elektromobily s výrazne dlhším dojazdom.

Uviedol to šéf spoločnosti Elon Musk. Varoval však, že bude trvať niekoľko rokov, kým spoločnosť uvedie takéto elektromobily na trh. To viedlo k výraznému poklesu akcií spoločnosti Tesla, informovala agentúra Reuters.

Lepšia cena a dojazd

Vďaka Muskovi mohla Tesla ponúknuť elektromobil za 25 000 dolárov, najskôr však o tri roky vďaka novej technológii batérií. Najlacnejším elektromobilom spoločnosti Tesla je teraz Model 3, ktorý začína na cene 35 000 dolárov.

V skutočnosti nemáme dostupné auto a to je niečo, čo chceme v budúcnosti zmeniť. „ Musk uviedol na utorňajšom predstavení plánov batérie spoločnosti.

Ďalej uviedol, že jeho dlhodobým cieľom je výroba 20 miliónov vozidiel ročne. To predstavuje takmer dvojnásobný vlaňajší predaj najväčšej automobilky Volkswagen na svete.

Nie je to hotová vec

Akcie Tesla však po predstavení prehĺbili pokles, trhová hodnota spoločnosti v utorok poklesla asi o 50 miliárd dolárov, napísala agentúra Reuters.

„Nič, čo Musk hovoril o batériách, nie je hotová vec,“ uviedol analytik Craig Irwin z Roth Capital Partners. „Nebolo tam nič konkrétne, “ doplnené.

READ  Najnižšie náklady na bývanie na Cypre Vysoká miera zaťaženia | Stockwatch

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close