Veda

Muž na prechádzke so psom objavil 70 miliónov rokov starú kostru dinosaura

Damien Boschetto objavil objav v južnom Francúzsku v roku 2022.

Muž, ktorý pred dvoma rokmi vzal svojho psa na prechádzku do Francúzska, urobil prekvapivý objav – ktorý doteraz tajil.

V roku 2022 Damien Boschetto našiel masívnu, 70 miliónov rokov starú fosíliu, ktorá sa ukázala ako takmer úplná kostra dlhokrkého titanosaura, povedal pre ABC News.

Boschetto, teraz 25-ročný, povedal, že k neočakávanému objavu došlo v lesoch Montauliers neďaleko jeho domova v Cruzy, dedine v južnom Francúzsku.

„Oblasť okolo Cruci je bohatá na fosílie dinosaurov a iných druhov, ktoré žili v rovnakom čase,“ povedal Boschetto pre ABC News v preloženom vyhlásení. „Cruize už 28 rokov dodáva a buduje jednu z najväčších zbierok fosílií dinosaurov z obdobia vrchnej kriedy vo Francúzsku.“

Titanosaury, členovia rodiny sauropodných dinosaurov, sa po Zemi pohybovali od neskorej jury, pred 163,5 miliónmi až 145 miliónmi rokov, až do konca kriedového obdobia, ktoré trvalo pred 145 miliónmi až 66 miliónmi rokov. Britannica,

Dinosaury s dlhým krkom sú najväčšie známe suchozemské zvieratá, uvádza Britannica, ktorá dodáva, že niektoré titanosaury dorástli do veľkosti moderných veľrýb. Podľa Britannica sa ich fosílie, ktoré zahŕňajú 40 rôznych druhov, našli na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy.

Boschetto – ktorý má „samouk“ pre paleontológiu – objavil odhalené fosílie kostí, čo viedlo k vykopaniu 70 % kompletného 30 stôp dlhého fosílneho titanosaura.

„Stalo sa to počas bežnej prechádzky ako každé iné ráno,“ povedal Boschetto miestnym. franceblue vo februári. „Pri prechádzke so psom zosuv pôdy na okraji útesu odhalil kosti rôznych kostier.“

READ  CDC varuje, že prípady malárie na Floride a Texase sú prvými lokálne získanými infekciami v USA za posledných 20 rokov.

„Boli to spadnuté kosti, takže boli izolované. Po niekoľkých dňoch vykopávok sme si uvedomili, že ide o spojené kosti,“ povedal Boschetto.

Boschetto spolu s členmi Archeologického a archeologického kultúrneho združenia (ACAP) v múzeu Cruci udržali nálezy v tajnosti, aby ochránili paleontologické nálezisko počas vykopávok mamutej kostry.

„Počas ťažby sme [were] V pieskovci. Je to mimoriadne tvrdý sediment,“ povedal Boschetto a dodal, že on a členovia ACAP sa obávajú, že miesto bude „vyrabované, poškodené neznámymi ľuďmi“.

Boschetto dúfa, že ľudia navštívia Cruci Museum, aby videli kostru titanosaura, teraz, keď bola fosília vykopaná a uchovaná na štúdium. „Toto je hlavné majstrovské dielo pre širokú verejnosť, aby mohla oceniť fyzický vzťah podobný dinosaurom,“ povedal.

Od jeho objavenia pred dvoma rokmi Boschetto povedal, že opustil svoju prácu v energetickom sektore a teraz dúfa, že získa magisterský titul v paleontológii, aby mohol pokračovať vo svojej práci v Cruci.

Zakladateľ múzea Cruci Francis Fez pre FranceBleu povedal, že Boschettov mimoriadny objav dokazuje, že má „oko“ na výskum dinosaurov.

FaZe o Damienovi povedal: „Je veľmi zriedkavé nájsť, musí mať oko.“ „Sú niektorí, ktorí prešli 30 rokov a túto stránku nevideli.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close